Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Kalendarz Anna Wesołowska
Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Tłuczkiem zaatakował idącego parkową alejką 30-letniego mężczyznę. Teraz odpowie za usiłowanie zabójstwa i uszkodzenie ciała.

Dyżurny chełmskiej komendy otrzymał w ostatni czwartek (23 maja) zgłoszenie o pobiciu mężczyzny i uderzeniu go tłuczkiem w głowę. Wszystko miało miejsce na terenie parku w Dubience.
Ze wstępnych ustaleń policjantów i zeznań świadków wynikało, że 26-latek - bez powodu - najpierw kopnął w plecy idącego alejką mężczyznę, następnie leżącego kopał po ciele, a na koniec uderzył go tłuczkiem w głowę. Poszkodowany został przewieziony do szpitala, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Jeszcze tego samego dnia policjanci z komisariatu w Dorohusku zatrzymali 26-letniego napastnika. Miał przy sobie tłuczek, którym uderzał pokrzywdzonego. Tłumaczył, że nosi go w celach samoobrony.
Podczas przesłuchania nie wyjaśnił przyczyn swojego zachowania.

W piątek został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty usiłowania zabójstwa i spowodowania uszkodzenia ciała. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego na 3 miesiące.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.