Przeskocz do treści Przeskocz do menu

30. finał WOŚP w Chełmie. Program

Kalendarz Anna Wesołowska
30. finał WOŚP w Chełmie. Program

“Przejrzyj na oczy” – to hasło 30. finału WOŚP. W niedzielę, 30 stycznia, w całej Polsce i wielu krajach świata swój koncert zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Chełmie niektóre imprezy zaczynają się już w piątek. Zobacz program.

Patronem działań w naszym mieście jest prezydent Chełma Jakub Banaszek. Głównymi sponsorami chełmskiego sztabu są od lat firmy Azart Jana Kwiatkowskiego i MELIX Zbigniewa Milewskiego. Ważnym partnerami są Galeria Chełm i firma SUNgraf. Chełmskiemu sztabowi przewodzi Grzegorz Gorczyca.

Tegoroczna zbiórka trafi na wsparcie oddziałów i pododdziałów okulistyki dziecięcej w polskich szpitalach. Po to, by zapewnić małym pacjentom najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku.

Chełmski sztab WOŚP  ogłosił program wydarzeń. W naszym mieście część imprez zaczyna się już 28 stycznia. Sprawdź szczegóły!

Radio Bon Ton dla WOŚP na 104,9 FM! – 28-30 stycznia

Tradycyjna licytacja fantów odbędzie się na antenie chełmskiej rozgłośni w piątek, sobotę i niedzielę, w godz. 10:00-14:00.
Będzie można wylicytować m.in. prestiżowe złote serduszka, kursy na prawo jazdy, przelot paralotnią, unikatowe fotele, vouchery na tatuaż, pokaz tańców, wośpowe gadżety z podpisami Jurka Owsiaka, kulig i seans saunowy oraz … kawałek deptaka!

Gramy bo lubimy! – 28 stycznia

Koncert rozpocznie się o godz. 17:00 w sali koncertowej Państwowa Szkoła Muzyczna im. Ignacego Paderewskiego w Chełmie przy ul. Hrubieszowskiej. Wystąpią uczniowie, nauczyciele, absolwenci oraz zaproszeni goście. W programie muzyka nie tylko poważna, świąteczna, ale też rozrywkowa. Koncert organizuje PSM, wstęp za datek do puszki.

Turniej Zapaśniczy z WOŚP – 29 stycznia

Rozpocznie się o godz. 10:00 w Miejskiej Hali Sportowej. Wystartują w młodzi zawodnicy, nasze nadzieje na sukcesy w kolejnych kategoriach wiekowych.
Więcej o tej imprezie piszemy tutaj.

Moto Orkiestra w Galerii Chełm – 29 stycznia

Impreza odbędzie się w godz. 10:00-14:00 na parkingu oraz wewnątrz Galerii Chełm. Będzie to pokaz samochodów sportowych, zabytkowych, amerykańskich i służb ratowniczych. Zaplanowano też widowiskowy pokaz działań ratowniczych w miejscu symulowanego wypadku drogowego, mistrzostwa Chełma w przeciąganiu samochodu, finał malowania „najbardziej wośpowego samochodu”.
Poza tym na uczestników czekać będzie oferta chełmskich firm motoryzacyjnych, nauka pierwszej pomocy, mnóstwo konkursów z ciekawymi nagrodami oraz wiele innych atrakcji.
Chętni będą też mogli wziąć udział w akcji „CHEŁMianie w HEŁmie”, czyli po wrzuceniu datku do puszki, zrobić sobie zdjęcie w metalowym nakryciu głowy.

„Młodzi artyści dla WOŚP” – 29 stycznia

Koncert rozpocznie się o godz. 14:00 w sali widowiskowej Chełmski Dom Kultury. Wystąpią dziecięce i młodzieżowe formacje wokalne i taneczne z: Estrada Dziecięca (godz. 14:00), Chadeku (15:00) i Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie (16:00). Będzie można podziwiać wielu młodych, ale już utytułowanych artystów.
W przerwach zaplanowano licytacje różnych ciekawych przedmiotów i usług. Ten barwny koncert będzie można zobaczyć za wrzutkę do orkiestrowej puszki.

WOŚP FOLK MEETING – 29 stycznia

Folkowy koncert rozpocznie się o godz. 18:30 w sali widowiskowej Chadeku. W wyznaczonych godzinach wystąpią znane i lubiane zespoły: 18:30 Bimber Boys, 19:15 Swojska Kapela, 20:00 CudaWianki i 20:45 Kataryna.

Zespoły gwarantują, że na tym koncercie każdy odnajdzie swoje ulubione piosenki.

Będą też licytacje ciekawych fantów.

Turniej i mecz siatkarski – 29 stycznia

Mecz II ligi siatkarskiej KS Arka Tempo Chełm – KS Metro Warszawa będzie bardzo ważnym spotkaniem, które może zadecydować o awansie tych drużyn do I ligi. Mecz rozpocznie się o godz. 18:00 w Miejskiej Hali Sportowej. Wchodzący kibice będą mogli wrzucić datki do puszek wolontariuszy!
Ten ważny mecz zostanie poprzedzony Turniejem Siatkarskim o Puchar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mecze rozpoczną się o godz. 14:30, a wystartują w nim m.in. kibice Arki Tempa Chełm.

Turniej Squasha o Puchar Wielkiej Orkiestry – 29 stycznia

Turniej indywidualny, rozpocznie się w sobotę o godz. 9:00 w aquaparku. Wpisowe w dowolnej wysokości wrzucane do puszki WOŚP. Zapisy u Dariusza Wojciechowskiego pod numerem telefonu 601 990 448 lub tuż przed imprezą.

II Chełmski Bieg Morsa dla WOŚP – 30 stycznia

Impreza startuje o godz. 10:00 na plaży kąpieliska Glinianki. Biuro będzie czynne od godz. 8:00.
W programie: bieg na trzech dystansach, wielkie wspólne morsowanie, ognisko, gorący posiłek i inne atrakcje.
Organizatorem jest Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych. Więcej informacji znajdziecie na profilu Chełm Biega.

Rockandrollowe głowy dla WOŚP! – 30 stycznia

Finałowy koncert 30. finału rozpocznie się o godz. 12:00 na pl. Łuczkowskiego. Uczestnicy mogą spodziewać się dużej porcji znakomitej muzyki.
W kolejności wystąpią: 12:10 Yaroo, 13:00 Karol i Pół Kota, 13:50 Kwadrans, 14:40 Skutek Uboczny, 15:30 Flowers of the Jungle, 16:20 Koniec Listopada, 17:15 Treeskillers, 18:05 TRAP, 19:05 Eclectic Music, 19:55 Rdza.
W przerwach pomiędzy występami zespołów odbędą się licytacje atrakcyjnych fantów.
W ramach Strefy Młodego Człowieka organizatorzy zapraszają najmłodszych na zabawowe animacje, malowanie buziek, karuzelę, dmuchańce, gokarty na pedały oraz specjalną loterię fantową.
Natomiast odwiedzający strefę gastro będą mogli raczyć się ciastem, bigosem, grochówką, ciepłymi napojami oraz kiełbaskami, które będzie można samodzielnie upiec na przenośnym ognisku.
Kiermasz prac plastycznych zorganizuje MDK.
Będzie można również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnym wośpowym hełmie w Chełmie.
Na zakończenie, w ramach symbolicznego „Światełka do Nieba” odbędzie się widowiskowy fire show w wykonaniu Teatr Hesperydy.

wosp-chelm-2022-scaled-1.jpg