Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

50-lecie chełmskich zapasów

Kalendarz Piotr
50-lecie chełmskich zapasów

You are using a gallery with old engine.
Please copy this gallery to use new engine and full Contest Gallery abilities.

Chełmskie zapasy mają już 50 lat. Z tej okazji odbędzie się jubileuszowa Gala Zapaśnicza, która będzie okazją do przypomnienia historii MKS „Cement – Gryf” Chełm.

Już 28 października 2016 roku w Chełmskim Domu Kultury  o godzinie 16:00 rozpocznie się Gala Zapaśnicza z okazji 50-lecia chełmskich zapasów. To możliwość do przypomnienia historii Miejskiego Klubu Sportowego “Cement – Gryf” Chełm, do wspomnienia sukcesów chełmskich zapaśników, podkreślenia roli wielu osób, które budowały 50-letnią tradycję oraz wspierali  i wspierają chełmskie zapasy w codziennej pracy .

W pięćdziesięcioletniej historii klubu zawodnicy i zawodniczki zdobyli łącznie 32 medale w Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy w tym tytułu Wicemistrza Olimpijskiego, Mistrza Świata i Mistrza Europy. Uczestniczyli regularnie w Mistrzostwach Polski i Międzynarodowych Turniejach, zdobywali medale oraz wysoko punktowane miejsca, co pozwoliło na utrzymanie się klubu w czołówce najlepszych w kraju. Chełmskie zapalniczki w ogólnopolskim współzawodnictwie od 14 lat zajmują pierwsze miejsce w kraju.

W programie uroczystości przewidziany jest m.in.: rys historyczny Klubu, premiera wyjątkowej książki “50 lat chełmskich zapasów”, występy artystyczne oraz wręczenie odznaczeń i wyróżnień.

Podczas chełmskiej Gali Zapaśniczej nie zabraknie atrakcji .W części artystycznej wystąpi m.in. były zapaśnik, medalista Mistrzostw Polski Rafał Brzozowski, którego znamy z wielu przebojów m.in. ”Tak blisko”. Dla wszystkich przyjaciół chełmskich zapasów wystąpi również Rafał Łabędzki „Łabędź” który wykona m.in. swój utwór pt. „Cement Gryf”.

Jak mówi nam wiceprezes MKS Cement Gryf Chełm, Mieczysław Czwaliński:

50-lecie chełmskich zapasów to niezwykła historia ludzi sportu, którzy swoje życie związali z ukochanym i najdroższym ich sercom klubem sportowym – „Gryf” Chełm. To również próba ocalenia od zapomnienia pięciu dekad działalności klubu zapaśniczego, który – mimo zakrętów w polskim sporcie – trwał nieustannie dla dobra wielu pokoleń mieszkańców Chełma.

Klub w ciągu swojej 50 letniej działalności kilkakrotnie zmieniał nazwy oraz przynależność do różnych pionów sportowych. Powodowała to sytuacja ekonomiczna i społeczno–polityczna. Przetrwał jednak wszelkie zakłócenia i niepowodzenia.

Rozwój klubu był możliwy dzięki niewielkiej grupie ludzi, która nie zrażając się niepowodzeniami potrafiła zainteresować sportem zapaśniczym liczne rzesze dzieci i młodzieży. Dzięki osiąganym wynikom sportowym i organizowanym imprezom zapaśniczym używane jest często określenie, że „Chełm zapasami stoi” – dodaje.