Przeskocz do treści Przeskocz do menu

A miała być paczka z dolarami...

Kalendarz Anna Wesołowska
A miała być paczka z dolarami...

Krótka internetowa znajomość 40-latka z “amerykańską żołnierką” zakończyła się utratą 15 tysięcy złotych. Kobieta miała wysłać na przechowanie paczkę pełną dolarów. Trzeba było jednak opłacić cło, co mężczyzna zrobił. Gdy jednak  kobieta domagała się kolejnych wpłat… sprawa zrobiła się podejrzana.

40-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego w ostatni weekend powiadomił policjantów o oszustwie. Jak relacjonował, w pierwszej połowie listopada przez internetowy komunikator nawiązała z nim kontakt osoba podająca się za amerykańską żołnierkę na misji w Syrii. Z kilkudniowej korespondencji wynikało, że mężczyzna jest dla niej osobą godną zaufania. Postanowiła wysłać mu w paczce na przechowanie półtora miliona dolarów. Obawiała się, że na miejscu mogłaby je utracić.

Mężczyzna oczekując na przesyłkę otrzymał informację, że do jej dostarczenia konieczna jest opłata celna w wysokości 15 tysięcy złotych. Gdy wpłacił na wskazane konto żądaną kwotę, otrzymał kolejną wiadomość o dopłacie, tym razem 28 tysięcy złotych. Wtedy zorientował się, że może to być oszustwo.

Policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy. Przy okazji apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności podczas zawierania internetowych znajomości. Metoda na żołnierza czy lekarza przebywającego na misji jest bardzo popularna wśród oszustów.