Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Aga Derlak Trio na chełmskiej scenie

Kalendarz Anna Wesołowska
Aga Derlak Trio na chełmskiej scenie

Aga Derlak Trio znalazło się na czwartym miejscu w rankingu Polish Jazz TOP TEN 2017 by Adam Baruch.  Tym milej jest nam o tym informować, że Agnieszka Derlak to chełmianka i za kilka dni będzie okazja podziwiać ją w rodzinnym mieście, na Alternatywnej Scenie Chadeku.

O rozwijającej się karierze Agnieszki Derlak pisaliśmy wielokrotnie na naszym portalu.  Przypomnijmy, że Agnieszka jest pianistką, kompozytorką, frontmanką i założycielką zespołu Aga Derlak Trio. Założona w grudniu 2012 roku grupa szybko okrzyknięta została odkryciem polskiej sceny jazzowej. Świadczy o tym chociażby nagroda Polskiej Akademii Fonograficznej – FRYDERYK 2016 w kategorii Jazz: Fonograficzny Debiut Roku. Zespół tworzą, oprócz Agi, kontrabasista Tymon Trąbczyński oraz perkusista Szymon Madej. Wszyscy są absolwentami Akademii Muzycznej w Katowicach.

Zespół wykonuje autorskie kompozycje, które są wypadkową licznych inspiracji oraz własnych doświadczeń muzycznych. W 2015 roku wydali debiutancką płytę „First Thought„, sygnowaną przez słowacką wytwórnię Hevhetia. W kwietniu tego roku wyszedł kolejny albumu pt. „Healing”.

Znawcy jazzu podkreślają, że Aga jest utalentowaną pianistką, świadomie kształtuje swoją osobowość muzyczną i umiejętnie łączy tradycję z najświeższymi trendami w muzyce jazzowej. Ma wszystko, by zostać gwiazdą światowego formatu. Trzymamy kciuki!

Zanim jednak Aga Derlak Trio zawojuje światowe sceny, będzie okazja podziwiania grupy w Chełmie. Zapraszamy na koncert w ramach Alternatywnej Sceny Chadeku, w sobotę 20 stycznia br., godz. 18. Bilety po 25 zł.