Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Agata Fisz ignoruje wspólnoty mieszkaniowe

Kalendarz Piotr

Prezydent Agata Fisz nie dostrzega żadnych problemów w sprawie miejskich wspólnot mieszkaniowych. Tak przynajmniej wynika z braku odpowiedzi na pismo, kierowane przez Porozumienie Chełmskich Wspólnot Mieszkaniowych. Dokument “widmo” wylądował na ręce Pani Prezydent jeszcze w październiku, co oznacza, że termin przewidziany przez Kodeks Postępowania Administracyjnego minął już dawno.

Mieszkańcy dotychczas domagali się ujawienienia pełnej informacji na temat stanu rozliczeń finansowych ze wspólnotami mieszkaniowymi, wyjaśnienia przyczyn wielomiesięcznych zaległości w przekazywaniu należnych pieniędzy wspólnotom, w skład, których wchodzą komunalne zasoby mieszkaniowe oraz podjęcia zdecydowanych działań na rzecz rozwiązania w ściśle określonym terminie problemu zaległości finansowych PUM wobec wspólnot mieszkaniowych.

W trakcie kampanii wyborczej PUM niespodziewanie rozpoczął regulowanie długów. – Dzięki rzetelnemu zaprezentowaniu stanu rozliczeń finansowych ze wspólnotami, możliwe będzie systemowe rozwiązanie istniejących – czytamy na piśmie. Z wiedzy Porozumienia Chełmskich Wspólnot Mieszkaniowych wynika, że Przedsiębiorstwo Usług Mieszkaniowych nadal posiada zobowiązania wobec wspólnot. Istnieje więc poważne ryzyko, że wkrótce stan tych zobowiązań ponownie osiągnie poziom z końca ubiegłego roku, a mogłoby to zagrozić płynności finansowej i bezpieczeństwu współwłaścicieli.