Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Agata Fisz kandydatem na Prezydenta Polski?

Kalendarz Piotr
Agata Fisz kandydatem na Prezydenta Polski?

Wybór Magdaleny Ogórek jako kandydata SLD na urząd Prezydenta RP był dla wielu niemałym zdziwieniem. Wiadomo, że przed dokonaniem decyzji, cały “sojusz” rozważał przeróżne koncepcje w różnorodnych gremiach. Warunek był tylko jeden – musiała być to kobieta.  Nasze “małe śledztwo” dowiodło, że jedną z osób, która była rozważana jako przyszły kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej, była obecna Prezydent Miasta Chełm – Agata Fisz.

Sojusz poszukiwał kandydata na urząd Prezydenta RP także w samorządach. Ostatecznie zarząd SLD zdecydował się na osobę spoza partii- “świeżą politycznie”, która miałaby symbolizować “nowe otwarcie”. Wcześniej jednak brano pod uwagę naszą obecną prezydent Agatę Fisz, która miała spełniać wszystkie kryteria.

– Rzeczywiście, pojawiło się to nazwisko. To znakomity samorządowiec, osoba z bardzo dużym doświadczeniem, w związku z tym, nic dziwnego, że była brana pod uwagę – mówiła dla nas Katarzyna Piekarska, była posłanka SLD.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy samą Panią Prezydent, do której taka informacja jednak nie dotarła. – Nikt nie prowadził ze mną takich rozmów. Jeżeli w jakimś kontekście padło moje nazwisko, to jest mi bardzo miło. Natomiast żadnej propozycji nie otrzymałam i nie miałam powodów, żeby ją rozważać – dodaje Agata Fisz.

Pomysł kandydowania Agaty Fisz na urząd Prezydenta RP i jednocześnie zastąpienia Magdaleny Ogórek, pojawił się także w Radio Bon Ton, ale z okazji… Prima Aprilis. – Ostatecznie zrezygnowaliśmy z tego rozwiązania – dodaje Prezydent. O komentarz chcieliśmy poprosić także Posła Zbigniewa Matuszczaka, ale jak sam stwierdził – nie rozmawia na temat plotek, a zajmuje się konkretnymi, ważnymi dla regionu sprawami.

Obok nazwiska Agaty Fisz, pojawiła się także propozycja wystawienia w wyborach Małgorzaty Szmajdzińskiej oraz eurodeputowanej SLD – Krystyny Łybackiej.