Przeskocz do treści Przeskocz do menu

AKTUALIZACJA. Ciaśniej na Rejowieckiej

Kalendarz Anna Wesołowska
AKTUALIZACJA. Ciaśniej na Rejowieckiej

Północna część jezdni ul. Rejowieckiej – od skrzyżowania z ul. Szpitalną do ronda im. R. Dmowskiego – zostanie zamknięta we środę, 18 marca. Uważajcie na siebie!

Trwa przebudowa DK12 w granicach Chełma, stąd tymczasowa organizacja ruchu. Od 18 marca poważnie zwęzi się ul. Rejowiecka. Dwa pasy ruchu po północnej stronie zostaną wyłączone, ale wykonawca zakłada utrzymanie pełnej przejezdności dwoma południowymi pasami – po jednym w każdym kierunku.

Zamknięte będą skrzyżowania z ulicami Kolberga, Krasickiego, Piaskową, Fredry, Zapolskiej, Kaflarską (dla samochodów ciężarowych), Witosa, Różaną. Przejezdność zostanie utrzymana na skrzyżowaniu z ul. Kochanowskiego i częściowo na skrzyżowaniu z ul. Piaskową, natomiast dojazd do posesji oraz dla służb miejskich będzie możliwy istniejącymi chodnikami lub przyległymi drogami.

Ruch pieszy zostanie przeniesiony na południową stronę ulicy Rejowieckiej, a zatoki autobusowe, które znajdują się na odcinku objętym tymczasową organizacją ruchu, zostaną przeniesione na zewnętrzną krawędź robót.

Aktualizacja (19 marca)

Wykonawca przebudowy krajowej „Dwunastki” w granicach Chełma o dwa dni przesunął termin częściowego wyłączenia z ruchu ulicy Rejowieckiej.

Wczoraj (18 marca) miało nastąpić wyłączenie z użytkowania dwóch pasów po północnej stronie jezdni – na odcinku od skrzyżowania z ulicą Szpitalną do ronda im. Romana Dmowskiego. Jednak ze względu na prace związane z budową zjazdów z ul. Rejowieckiej do Galerii Chełm, tymczasowa zmiana w organizacji ruchu na tym fragmencie DK12 zostanie wprowadzona dwa dni później, niż założono, czyli w piątek, 20 marca.

Przypominamy, że tymczasowa organizacja ruchu na ul. Rejowieckiej wprowadzi pewne utrudnienia. Pasy po północnej stronie zostaną wyłączone, ale wykonawca zakłada utrzymanie pełnej przejezdności dwoma południowymi pasami ruchu – po jednym w każdym kierunku.

Zamknięte będą skrzyżowania z ulicami Kolberga, Krasickiego, Piaskową, Fredry, Zapolskiej, Kaflarską (dla samochodów ciężarowych), Witosa, Różaną. Przejezdność zostanie utrzymana na skrzyżowaniu z ul. Kochanowskiego i częściowo na skrzyżowaniu z ul. Piaskową, natomiast dojazd do posesji oraz dla służb miejskich będzie możliwy istniejącymi chodnikami, przyległymi drogami, a w późniejszym etapie po przebudowanej drodze dojazdowej.

Ruch pieszy zostanie przeniesiony na południową stronę ulicy Rejowieckiej, a zatoki autobusowe, które znajdują się na odcinku objętym tymczasową organizacją ruchu, zostaną przeniesione na zewnętrzną krawędź robót.