Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Anhelina jedzie na olimpiadę

Kalendarz Anna Wesołowska
Anhelina jedzie na olimpiadę

Anhelina Łysak - zapaśniczka MKS Cement-Gryf Chełm - wywalczyła kwalifikację olimpijską do Paryża! Podczas mistrzostw świata w Belgradzie wprawdzie przegrała pojedynek o brązowy medal, ale popisała się w walce o bilet na igrzyska.

Zapaśniczka MKS Cement-Gryf Chełm w środę (20 września) rozpoczęła zmagania na Mistrzostwach Świata Seniorek w Belgradzie od pojedynku repasażowego z Białorusinką Iryną Kurachkiną, aktualną wicemistrzynią olimpijską. Anhelina Łysak znakomicie rozegrała ten pojedynek i przewagę techniczną wypracowała sobie już pod koniec pierwszej rundy. Zakończyła w ten sposób pojedynek i awansowała do walki o brązowy medal.

Teraz zmierzyła się z Amerykanką Helen Louise Maroulis, aktualną wicemistrzynią świata i brązową medalistką olimpijską. Pierwsza punkty wywalczyła Maroulis za sprowadzenie do parteru i obejście. Walka na dobre rozkręciła się w drugiej rundzie, a Amerykanka zdobyła kolejne cztery punkty. Łysak ruszyła do odrabiania strat i na 30 sekund przed końcem było już tylko 7:6 dla Amerykanki. Niestety, w końcówce Łysak dała się skontrować i ostatecznie przegrała walkę o brązowy medal.

Porażka nie oznaczała końca szans na awans do igrzysk olimpijskich w Paryżu. W dodatkowej walce Anhelina Łysak zmierzyła się z Turczynką Elvirę Kamaloglu i tym razem pewnie wygrała przez położenie przeciwniczki na łopatki. Tak wywalczyła kwalifikację olimpijską do Paryża!

Anhelina Łysak jest więc pierwszą reprezentantką Polski, która dzięki fantastycznemu występowi zdobyła kwalifikację na IO w Paryżu.

Nasze gratulacje!