Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Apel o pomoc dla Pana Stanisława

Kalendarz Piotr
Apel o pomoc dla Pana Stanisława

Pan Stanisław mieszka w Brzeźnie i jest osobą samotną. Od 2008 r. boryka się z problemami zdrowotnymi, które spowodowały, że jest trwale niezdolny do pracy i samodzielnej egzystencji. W roku 2010 pan Stanisław stracił obie nogi. Dostał protezy, lecz nie są dopasowane i nie może na nich stanąć. Stale porusza się na ręcznym wózku inwalidzkim, posiada również wózek elektryczny, ale pozbawiony jest akumulatorów, których koszt wynosi 1500 zł.

Jedynym dochodem pana Stanisława jest zasiłek socjalny w wysokości 400 zł i zasiłek pielęgnacyjny w kwocie 150 zł miesięcznie. Od 8 lat bezskutecznie stara się o rentę, jednak póki co Zakład Ubezpieczeń Społecznych uznaje, że renta panu Stanisławowi się nie należy. Do emerytury brakuje mu 10 lat. Marzeniem pana Stanisława jest miesięczny dochód w wysokości 1000 zł, jak sam mówi, z takiej kwoty mógłby sobie odłożyć na większe potrzeby.

Pan Stanisław mimo swojej trudnej sytuacji życiowej i materialnej jest osobą bardzo pogodną, tryska energią i dobrym humorem, stara się aktywnie żyć, ma wiele planów i marzeń. Nie poddaje się, całe życie biegał, grał w piłkę, uprawiał zapasy i uważa, że właśnie sport zahartował go i dzięki temu udaje mu się stawiać czoła przeciwnościom losu. Ma fach w ręku, ukończył technikum mechaniczne w Chełmie i chciałby jeszcze wiele zrobić w swoim życiu. Ponadto w planach pana Stanisława jest wymiana drzwi i okien w domu oraz ocieplenie go.

Największym jednak marzeniem, który umożliwiłby realizację innych planów, są protezy nóg. Niedawno lekarz z Kraśnika bezinteresownie doszlifował nogi pana Stanisława tak, że są już przygotowane do protez. Protezy kosztują ok. 40 tys. zł, a żeby je otrzymać, pan Stanisław musi wpłacić 10 % zaliczki, czyli ok. 4 tys. zł.

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Potrzebujących „PRZYTULISKO”  w Chełmie postanowiło pomóc panu Stanisławowi w realizacji jego marzeń, do czego potrzebne są zwłaszcza pieniądze. Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe BGŻ SA: 28 2030 0045 1110 0000 0277 8360, na które można wpłacać dobrowolne kwoty z dopiskiem: “dla Stanisława”.

Panu Stanisławowi jest także potrzebna pomoc prawna w sprawach zusowskich.

Szczególny apel kierujemy do szkolnych przyjaciół pana Stanisława, absolwentów szkoły zawodowej (lata 1977-1980) i technikum mechanicznego z rocznika 1984 (obecnie Zespół Szkół Technicznych przy ul. Granicznej w Chełmie).

Bliższe informacje na temat potrzeb pana Stanisława można uzyskać bezpośrednio od prezesa „PRZYTULISKA” Mariana Lackowskiego pod nr telefonu 607 663 444.