Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Będą darmowe szczepionki dla seniorów

Kalendarz Anna Wesołowska
Będą darmowe szczepionki dla seniorów

Chełmski samorząd ufunduje szczepionki przeciwko grypie starszym mieszkańcom miasta. Za darmo będzie mogło zaszczepić się tysiąc osób powyżej 65. roku życia.

Tak jak w latach poprzednich, tak i tym razem chełmski samorząd zamierza zakupić tysiąc szczepionek. Będą mogli z nich za darmo skorzystać chełmscy seniorzy czyli osoby, które ukończyły 65. rok życia. Miejski program profilaktyki grypy wśród seniorów ratusz organizuje we współpracy z Miejskim Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Chełmie.

Do szczepienia się przeciwko grypie, zwłaszcza w dobie pandemii, zachęcają lekarze specjaliści. Konsultant krajowy w dziedzinie epidemiologii dr hab. Iwona Paradowska-Stankiewicz apeluje, by nie zaniedbywać szczepień, gdyż “szczepienia chronią nas i nasze rodziny”.
Z kolei przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy prof. Adam Antczak zachęca wszystkich do szczepienia przeciwko grypie, bo “to najlepsza metoda na poprawienie odporności i uniknięcie powikłań pogrypowych” (więcej na portalu Nauka w Polsce).

Szczepienie przeciwko grypie ważne jest zwłaszcza w przypadku dzieci i osób starszych, bo te przechodzą chorobę ciężej.

O szczegółach związanych z organizacją bezpłatnych szczepień dla seniorów w Chełmie poinformujemy niebawem.