Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Będą utrudnienia drogowe

Kalendarz Piotr
Będą utrudnienia drogowe

Już wkrótce na chełmskich ulicach pojawią się ekipy budowlane. Miasto szykuje szereg inwestycji drogowych.

W najbliższych dniach powinna zostać podpisana umowa na wykonanie pierwszej z dużych inwestycji drogowych – przebudowę ul. Zielnej i skrzyżowania z Obłońską. Będzie to I etap prac przy modernizacji trasy wiadukt – przejazd kowelski. Dotychczas istniejące skrzyżowanie trzech ulic zastąpione zostanie rondem, do którego włączona zostania także dopiero projektowana ulica biegnąca w kierunku torów kolejowych.

Jeszcze większych zmian spodziewać się można po modernizacji ul. Wojsławickiej.  Oprócz nowej nawierzchni ulicy i chodników, przebudowie ulegnie skrzyżowanie – ul. Wojsławickiej z al. 3-go Maja. Sama aleja, na odcinku od sygnalizacji świetlnej do ul. Wojsławickiej, zostanie rozbudowana o dodatkowe dwa pasy ruchu.

Projekt zakłada budowę ronda na tym skrzyżowaniu i aby mogło być one połączone z Al. 3 Maja, to pojawiła się konieczność dobudowania drugiej nitki – komentuje Roland Kurczewicz, pełnomocnik Prezydent Miasta Chełm.

Z posiadanych przez nas informacji wynika, że Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje właśnie niezbędną do wyłonienia wykonawcy dokumentację przetargową.

Zmiany na Rejowieckiej

W tym roku miasto wybudować chce kolejny odcinek ulicy Hutniczej. Będzie to kilkaset metrów drogi, która pełnić ma rolę głównej trasy obsługującej firmy działające w chełmskiej specjalnej podstrefie gospodarczej. Spore zmiany czekają także stary odcinek ul. Rejowieckiej stanowiący obecnie alternatywną drogę dla wiaduktu w al. Przyjaźni. Modernizacja tej ulicy, która zapewne przejmie na pewien czas ruch międzynarodowy, wiązać się będzie także z przygotowaniami do największej w ostatnich latach miejskiej inwestycji drogowej – przebudowę ulic składających się na  miejski odcinek trasy S12 – a więc ulic: Wschodniej, Rampy Brzeskiej, Al. Przyjaźni, Rejowieckiej i  Podgórze.  Cieszyć się należy, że na tak duże przedsięwzięcie udało się pozyskać pieniądze z budżetu państwa.

Odpowiadające za większość inwestycji na chełmskich ulicach Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął pierwsze przetargi na kilka pomniejszych remonty. Niedługo drogowców spodziewać się można na ulicach: Wygon, Reymonta, Żwirki i Wigury, Siedleckiej i Kamieńskiego, gdzie modernizowane będą chodniki.

Wkrótce ogłaszane mają być następne przetargi, w tym także na wymianę nawierzchni ulic i remonty kolejnych chodników. Znacie jakieś miejsca w których powinni pojawić się drogowcy? Wyślijcie nam zdjęcia i informacje na redakcja@chelmski.eu