Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Będzie miejska stacja paliw

Kalendarz Anna Wesołowska
Będzie miejska stacja paliw

Chełmskie MPGK kupiło stację paliw przy Al. Armii Krajowej. W ten sposób powstanie zapowiadana w minionym roku miejska stacja z tanim paliwem.

Mamy to! – donosi Miasto Chełm – Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej odkupiło od firmy PKS stację paliw przy Al. Armii Krajowej. Akt notarialny firmy podpisały z ostatnim dniem roku 2020. Tak więc obiekt stanie się własnością spółki MPGK, która od tej pory będzie administrować miejską stacją benzynową.

O pomyśle uruchomienia miejskiej stacji paliw pisaliśmy w maju minionego roku.

– To odpowiedź na sugestie oraz głosy mieszkańców, którzy od lat podnosili problem wysokich cen paliw w naszym mieście – mówił wówczas Jakub Banaszek, prezydent Miasta Chełm. – Mam świadomość, że utrzymująca się tendencja bardzo mocno obciąża budżety domowe chełmian, w tym również lokalnych przedsiębiorców, dlatego postanowiłem podjąć realne działania.

Miejska stacja ma oferować tańsze paliwa m.in. dzięki zmniejszonej marży i bezobsługowemu systemowi pracy. To z kolei powinno pobudzić konkurencyjność na rynku i – co pokazuje m.in. przykład Stalowej Woli, gdzie funkcjonuje tego typu obiekt – przełożyć się na obniżenie cen także u komercyjnych dystrybutorów.

***

To nie koniec dobrych informacji – piszą miejscy urzędnicy. Już w tym roku Miasto Chełm podpisze kolejny akt notarialny z firmą PKS. Tym razem chodzi o kupno terenu obecnego dworca autobusowego. Więcej na ten temat pisaliśmy m.in. tutaj.