Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Będzie wspólna choinka?

Kalendarz Piotr
Będzie wspólna choinka?

Jarmark Bożonarodzeniowy w tym roku znów będzie mieć miejsce, a w tym czasie ma się odbyć także Wigilia Wszystkich Chełmian. Pojawiają się jednak kolejne pomysły.

choinka_boze_narodzenie-300x231.jpg


Prezydent Agata Fisz na swoim fanpage’u na facebooku wspomina tradycję Wigilii Wszystkich Chełmian, a także Jarmarku Bożonarodzeniowego, podkreślając jego atuty. Zauważa, że podczas tej nowopowstałej tradycji mieszkańcy jednoczą się ze sobą, a atmosfera staje się prawdziwie świąteczna.
Pani Prezydent na ten rok proponuje wprowadzenie kolejnej naszej własnej tradycji. Jak wspomina „Co roku w grudniu ustawiamy w mieście choinki. Jest kilka miejsc, które na stałe wpisały się już w świąteczny krajobraz Chełma. Moja propozycja to ustawienie świątecznego drzewka na Pl. Łuczkowskiego, a więc w miejscu gdzie odbywa się jarmark”. Co powiecie na taką propozycję? Prezydent Fisz pragnie jednak, by choinkę ubierali mieszkańcy, a nie władze miasta. Wspólne przygotowywanie ozdób świątecznych i wieszanie ich na choince z pewnością zjednoczy chełmian, a szczególnie rodziny z dziećmi, które z ubierania choinki czerpią szczególną radość. Każdy mógłby mieć swój wkład w przystrajanie świątecznego drzewka.
Czy akcja dojdzie do skutku? Będziemy Was o tym informować!