Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Będzie zielone światło dla S12?

Kalendarz Piotr
Będzie zielone światło dla S12?

Już w najbliższą środę rozpoczną się konsultacje środowiskowe w sprawie przebiegu drogi ekspresowej z Piask do Dorohuska. I choć dokładnie nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się startu budowy, to sama decyzja środowiskowa, może oznaczać zielone światło dla inwestycji.

Prace nad ekspresówką utknęły w 2009 roku na etapie wydawania decyzji środowiskowej dla samej inwestycji. Po pięciu latach przerwy, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska postanowiła rozpocząć specjalne konsultacje. Mieszkańcy będą mogli rozpatrywać pięć wariantów trasy. Ekspresówka podzielona jest na dwie części: od Piask do Chełma i od Chełma do Dorohuska. W pierwszym wypadku będziemy mieli do wyboru pięć wariantów, w drugim – cztery.

Zobacz warianty

Każdy kto zechce zaznajomić się z dokumentacją, będzie mógł to zrobić w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie w terminie od 17 czerwca do 7 lipca. Urzędnicy czekają na uwagi i wnioski.

Jak ma wyglądać trasa? Droga ekspresowa będzie miała swój start na końcu obwodnicy Piask i poprowadzi aż do przejścia polsko – ukraińskiego w Dorohusku. Według planów ma mieć 63 kilometry długości oraz dwa pasy ruchu w każdą stronę.