Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Bez uprawnień i wyobraźni we mgle

Kalendarz Anna Wesołowska
Bez uprawnień i wyobraźni we mgle

Cztery osoby trafiły dziś rano do szpitala w wyniku zderzenia trzech pojazdów na DK 82 w Kolonii Wytyczno.

Dziś rano po godz. 7 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 82 w miejscowości Kolonia Wytyczno. Z wstępnych informacji wynikało, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych i busa.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 20-letni mieszkaniec gm. Urszulin, kierując bez uprawnień skodą felicją, w gęstej mgle, rozpoczął manewr wyprzedzania skody octavii i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka mercedesem sprinterem. Wyprzedzana przez niego skoda octavia również nie uniknęła zderzenia.

Wszyscy  kierujący pojazdami w wieku 20, 50 i 69 lat oraz 71-letnia pasażerka octavii trafili do szpitala. Ruch na drodze przez najbliższe godziny będzie utrudniony – funkcjonariusze zorganizowali objazdy.

Policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę:

Na drogach panują trudne warunki, na mokrej lub oblodzonej nawierzchni pojazd zachowuje się zupełnie inaczej. Dostosujmy prędkość do warunków na drodze i zachowajmy szczególną rozwagę jadąc np. we mgle. Pamiętajmy, że tylko stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną uwagę i rozsądek można uniknąć wypadków i kolizji. Wsiadając za kierownicę respektujmy znaki drogowe i kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo wszystkich zależy od bardzo wielu czynników, a nieostrożność, brak rozwagi, brawura i alkohol to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.