Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Bezpłatne badania ginekologiczne w Chełmie

Kalendarz Anna Wesołowska
Bezpłatne badania ginekologiczne w Chełmie

Chełmianki mogą liczyć na bezpłatne badania ginekologiczne. To w ramach 6. edycji kampanii społeczno-edukacyjnej „Powiedz jej o tym: W kobiecym interesie”. Sprawdź szczegóły!

Już 11 maja (sobota) przy ul. Sybiraków w Chełmie stanie mobilny gabinet ginekologiczny, w którym będzie możliwość wykonania m.in. badania piersi, USG ginekologicznego, cytologii płynnej oraz testu na obecność wirusa HPV. Wszystko w ramach 6. edycji programu „W kobiecym interesie”, który jest inicjatywą firmy Gedeon Richter Polska. Aby wziąć udział w bezpłatnych badaniach wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej programu: rejestracja-wkobiecyminteresie.pl

Badania wskazują, że ponad połowa kobiet nie wykonała w ciągu ostatniego roku USG ginekologicznego ani cytologii. Co więcej, duża część respondentek, nigdy nie zbadała się pod kątem chorób wenerycznych (test HPV). Hasło tegorocznej edycji „Powiedz jej o tym” zwraca uwagę na fakt, że otwarta rozmowa z bliską osobą pomogłaby przezwyciężyć strach przed badaniami profilaktycznymi.

– Brak regularnych kontroli ginekologicznych to niepokojące zjawisko, które obserwujemy od lat. Profilaktyka zdrowia intymnego jest kluczowa z punktu widzenia wczesnego wykrywania problemów zdrowotnych i skutecznego leczenia. Interwencja na czas jest w stanie zapobiec rozwojowi poważnych zmian, włączając te nowotworowe, co może być decydujące dla życia pacjentek lub znacząco poprawić ich codzienne funkcjonowanie – zauważa lek. Joanna Bonarek-Sztaba, ginekolożka-położniczka.

Bezpłatne badania ginekologiczne

Od 2019 roku w ramach kampanii „W kobiecym interesie”, Gedeon Richter Polska prowadzi cykle bezpłatnych konsultacji z pakietem badań ginekologicznych (badanie piersi, USG ginekologiczne, cytologia oraz test na obecność wirusa HPV). Głównym elementem programu jest mobilny gabinet ginekologiczny, który jest przystosowany także do potrzeb kobiet z niepełnosprawnościami.

Partnerem 6. edycji kampanii „W kobiecym interesie” jest Miasto Chełm.

Patronami tegorocznej edycji wydarzenia są Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników, portal “Zdrowa ona”, Fundacja Avalon, Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologiczno-Ginekologicznymi „Magnolia”, Fundacja Pokonać Endometriozę, Fundacja Kulawa Warszawa, Polski Związek Niewidomych oraz Fundacja Rozwoju Psychospołecznego SELF (Chełm).

Więcej informacji: www.gedeonrichter.pl