Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Biletowany koncert "Godzina W". "Pamięć i patriotyzm do kupienia?"

Kalendarz Piotr
Biletowany koncert "Godzina W". "Pamięć i patriotyzm do kupienia?"

Jeżeli wybierasz się na koncert organizowany przez ChDK w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, będziesz musiał zakupić bilet w cenie dwudziestu złotych. Ten pomysł nie podoba się między innymi chełmskiemu Stowarzyszeniu Werwa, które na ręce dyrektor placówki, Małgorzaty Paździor – Król, złożyło oficjalne pismo w tej sprawie. 

Stowarzyszenie WeRwa zwraca się z prośbą o odstąpienie od pomysłu pobierania pieniędzy za bilety na koncert w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. – Sprzedawanie biletów na jedyną miejską imprezę, upamiętniającą to wielkie wydarzenie, wydaje się być mało taktowne i niegodne samorządowej instytucji kultury – czytamy w oficjalnym dokumencie.

Autorzy pisma poddają dyskusji, czy aby kurtuazyjnym jest pobieranie opłaty za wydarzenie, które ma kształtować patriotyzm i upamiętnić setek tysięcy ofiar największego zrywu zbrojnego w historii Polski. – Biletowana uroczystość może być ewenementem w skali naszego kraju. Przeglądając Internet nie znalazłem nigdzie takiej sytuacji, że wstęp na uroczystości rocznicowe tego tragicznego wydarzenia jest płatny – komentuje Grzegorz Gorczyca, członek zarządu Stowarzyszenia WeRwA.

Według danych na stronie internetowej Chełmskiego Domu Kultury, można wywnioskować, że część osób zdążyła już wykupić wejściówki na wydarzenie. Co będzie w przypadku, kiedy władze miasta i dyrektor placówki, przychylą się do tej prośby? Tego nie wiadomo. O sprawie będziemy informować.

Pismo złożono na ręce Małgorzaty Paździor Król, Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury, Agaty Fisz, Prezydent Miasta Chełm oraz Zygmunta Gardzińskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Chełm.