Brąz Szymonowicza w stolicy

Kalendarz Piotr

Uczeń  Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmie Szymon Szymonowicz zdobył brązowy medal podczas rozgrywanego w Warszawie Pucharu Polski Kadetów w zapasach.

Na matach stolicy w rywalizacji  o miano najlepszych w kraju  wystartowało 238 zawodników z 58 klubów. W kategorii wagowej do 76 kg, w której walczył  reprezentant Cementu Gryfa -Chełm Szymon Szymonowicz, rywalizowało 23 zawodników z terenu całego kraju. Wychowanek trenera Artura Wangina w drodze do medalu w wyniku losowania zmierzył się w pierwszej kolejności z dwoma reprezentantami Radomia – Adrianem Chruślakiem i Karolem Chudzikiem. Obaj  radomianie zdecydowanie przegrali swoje pojedynki z reprezentantem Chełma.

W starciu o wejście do ścisłego finału Szymon uległ  na punkty 4 : 1  zawodnikowi ZKS Miastko Pawłowi Zabłockiemu. W decydującej walce o  trzeci stopień podium, Szymon przez tzw.przewagę techniczną / 9:0 /pokonał kolejnego zawodnika z Radomia Piotra Chudzika.

Blisko zdobycia drugiego medalu dla Chełma był Michał Czwalinski. Pokonując dwóch swoich przeciwników w dalszych starciach nie awansował  do strefy medalowej  i ostatecznie sklasyfikowany został na piątym  miejscu w kraju. Na siódmej pozycji  warszawskie zawody ukończył Mateusz Szumiło.

Puchar Polski były jedną z dwóch eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czyli Mistrzostw Polski Kadetów. Drugi turniej w dn. 1-2  kwietnia odbędzie się w Janowie Lubelskim. Wcześniej reprezentant Polski Szymon Szymowicz z klubowym kolegą  Patrykiem Kaminskim będą bronić barw naszego kraju podczas corocznego Międzynarodwego Turnieju na Węgrzech.