Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Budowa pierwszej fabryki w chełmskiej podstrefie na finiszu | FOTO

Kalendarz Piotr
Budowa pierwszej fabryki w chełmskiej podstrefie na finiszu | FOTO

Kończy się budowa pierwszego zakładu produkcyjnego w chełmskiej podstrefie ekonomicznej. Najprawdopodobniej już niedługo zakład rozpocznie produkcję.

Jeszcze w kwietniu ubiegłego roku informowaliśmy o rozstrzygnięciu przetargu na pierwsze tereny w chełmskiej podstrefie ekonomicznej. Pozwolenie na rozpoczęcie działalności gospodarczej uzyskała lubelska spółka Wilk 2, która już niebawem rozpocznie w Chełmie działalność dotyczącą przetwórstwa tworzyw sztucznych. Zatrudnienie w zakładzie ma uzyskać co najmniej kilkadziesiąt osób.

Na kiedy dokładnie zaplanowano otwarcie zakładu? Tę informację inwestor oraz chełmski magistrat przekaże już niebawem. Jak zapewnia nas Marcin Grel, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Współpracy z zagranicą, może być to kwestią najbliższych tygodni.

– Projekt jest na ukończeniu. Wylewane są posadzki, pomieszczenia są malowane, firma dokonuje także montażu urządzeń – komentuje.

W skład chełmskiej podstrefy wchodzą działki przy ul. Wschodniej (11 ha), Ceramicznej (2,4 ha) oraz prywatna parcela przy ul. Chemicznej (1 ha). To właśnie na ostatniej z nich może powstać zakład produkcji biokomponentów, a wartość inwestycji może wynieść około 24 mln zł. Jak informuje Marcin Grel, wszystkie działki mają swoich zainteresowanych, a wstępne dokumenty już zostały przez nich złożone.

Zakład z kamerą odwiedzimy niebawem!

Fot. UM Chełm