Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Cała Polska Myje Ręce!

Kalendarz Piotr
Cała Polska Myje Ręce!

Kurz, brud, bakterie, wirusy – są obecne w naszym życiu każdego dnia i chcemy się przed nimi chronić za wszelką cenę. Czy robimy to prawidłowo?


Otaczające nas przedmioty to tak naprawdę siedliska bakterii. Gdziekolwiek przebywamy, nasza odporność jest atakowana przez miliony niewidocznych dla oczu stworzonek więc biegniemy do łazienki by umyć ręce. Pytaniem jest tylko czy robimy to na tyle skutecznie, by ustrzec się przed nieproszonymi gośćmi?
„Zatroskani” – grupa ludzi stawiająca sobie za cel walkę z brudnymi rękami Polaków i namawiają do dbania o higienę. Można by z oburzeniem powiedzieć, że ręce myjemy, ale jak dowodzą badania Journal of Environmental Health, aż 96% ludzi w sposób niedokładny myje ręce. Sanepid bije na alarm.
„Cała Polska Myje Ręce” ruszyło 15 października i zdobywa coraz to nowe rzesze sprzymierzeńców. W końcu każdy z nas chce się czuć zdrowo i bezpiecznie we własnej skórze. Opanowują media takie jak Facebook, Twitter, Blog, Instagram, YouTube i namawiają do mycia rąk.
Organizatorzy podkreślają, że zależy im na zdrowiu Polaków, a głównie dzieci, które w sposób szczególny są narażone na oddziaływanie bakterii. Współpracują z przedszkolami i szkołami na terenie całego kraju, uwrażliwiają rodziców na to, że mycie rąk jest jedną z najważniejszych czynności, a nawyk mycia rąk powinno się nabyć już w dzieciństwie.
Kampania ta jest akcją społeczną, a jej organizatorzy nie czerpią żadnych korzyści finansowych.
Przyłączacie się?

Więcej informacji TU