Celne strzały studentów PANS

Kalendarz Anna Wesołowska

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie wygrała Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w strzelectwie sportowym. Studenci strzelali celnie.

Bardzo pomyślnie zakończyły się dla Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie zawody cyklu Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w strzelectwie sportowym. Rozegrane zostały 13 listopada br. w Lublinie.

Pierwszą rundę, która była jednocześnie ćwierćfinałem Akademickich Mistrzostw Polski, zawodnicy rozegrali w konkurencji karabinu pneumatycznego. W klasyfikacji uczelni zwyciężyła PANS w Chełmie (219 pkt) przed Politechniką Lubelską (200 pkt) i Uniwersytetem Medycznym w Lublinie (186 pkt).

W klasyfikacji mężczyzn na podium stanęli na miejscu pierwszym Damian Siedlecki i na miejscu trzecim – Grzegorz Szewczyk.
Z kolei wśród kobiet srebrny medal wywalczyła Lidia Wypych, zaś brązowy – Anna Górniak.
Wszyscy medaliści na co dzień studiują w PANS w Chełmie.

Natomiast do finału awansowało ośmiu strzelców z najlepszymi wynikami z wcześniejszych kwalifikacji. I tu złoty medal zdobył Damian Siedlecki.
Brązowy medal wystrzelał Grzegorz Szewczyk.

W rozgrywkach wzięło udział 57 studentów i studentek z siedmiu szkół wyższych woj. lubelskiego.