Cement-Gryf nie oddaje podium

Kalendarz Anna Wesołowska

W minionym roku  zdobyli łącznie 179 medali! Cement-Gryf Chełm podsumował ubiegłoroczny sezon startowy.

Zapaśnicy i zapaśniczki chełmskiego klubu podsumowali ubiegły rok. Startując w ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach sportowych, po raz kolejny udowodnili, że nie mają sobie równych.

Reprezentanci klubu Cement-Gryf zdobywali  medale we wszystkich grupach wiekowych: młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec i senior. W minionym roku  zdobyli łącznie 179 medali, w tym   na mistrzostwach Polski – 42 medale, międzynarodowych turniejach -19 , ogólnopolskich turniejach – 118.

Osiem razy bronili barw Polski  w zawodach najwyższej rangi – Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata Kadetów. Nasz kraj reprezentowali: Szymon Szymonowicz, Patryk Kamiński, Anna Król, Anna Urbanowicz i Patrycja Dudek.

Piąte miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów zajął Patryk Kamiński, a Szymon Szymonowicz w Mistrzostwach Świata kadetów również zajął piąte miejsce. Na ósmym miejscu w świecie została sklasyfikowana Patrycja Dudek. Mistrzami Polski zostali: Szymon Szymonowicz, Patrycja Dudek, Anna Król, Beata Federowicz i Monika Dadas.

W klasyfikacji zapasów kobiet  sekcja Cement-Gryf okazała się bezkonkurencyjna w kraju gromadząc 1237 pkt. Drugim klubem został ZKS Slavia Ruda Śląska – 561 pkt,  a na trzecim  miejscu  na podium uplasował się MKZ Unią Racibórz- 528 pkt.

Łącznie zapaśnicy i zapaśniczki z Chełma w mijającym sezonie  w współzawodnictwie Ministerstwa Sportu i Turystki zgromadzili  264,8 pkt. Suma punktów zdobytych w tym współzawodnictwie zagwarantowała zajęcie trzeciego miejsca w województwie wśród wszystkich dyscyplin sportowych.

Zarząd, trenerzy i zawodnicy szczególne podziękowania za wsparcie finansowe i organizacyjne kierują do Urzędu Miasta Chełm, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS i oficjalnego  sponsora klubu Cemex Polska. Dziękują również  kibicom i sympatykom zapasów oraz rodzicom zawodników i zawodniczek. Ich zaangażowanie w znaczny sposób wspomaga proces szkoleniowy.

Gratulując tegorocznych  sukcesów, życzymy zawodnikom Cementu-Gryf Chełm udanych startów w nowym sezonie!