Cement Gryf wyróżniony

Kalendarz Piotr

Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe podsumowało swoją działalność w 2016 roku. Wyróżniono dziesięciu najlepszych sportowców oraz wręczono puchary  najlepszym klubom i wojewódzkim zrzeszeniom biorącym udział w systemie sportu młodzieżowego.

W kategorii „10 najlepszych sportowców LZS „wybór nie był łatwy. W tym roku wielu zawodników i zawodniczek sięgało po medale Mistrzostw Europy i Świata, 23 było uczestnikami Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro. Ósmą lokatę w tej doborowej grupie zajęła olimpijka Cementu Gryfa Chełm Katarzyna Krawczyk.

W kategorii „najlepsze kluby” MKS Cement Gryf Chełm  w ogólnopolskim współzawodnictwie został wyróżniony dwoma pucharami. Okazałym pucharem za zdobycie I miejsca może się poszczycić zarówno  chełmska drużyna zapasów kobiet  jak i  również męski zespół stylu klasycznego. Jest to niewątpliwie kolejny sukces chełmskich zapasów, które w tym roku obchodzą 50 lecie swojej działalności. W klasyfikacji Zrzeszenia w systemie sportu młodzieżowego woj. lubelskie wśród najlepszych zajęło wysokie drugie miejsce ustępując na podium woj. wielkopolskiemu, a  wyprzedzając  sklasyfikowane na trzecim miejscu woj. dolnośląskie.