Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Chciał posadzić marihuanę w lesie

Kalendarz Piotr
Chciał posadzić marihuanę w lesie

Chełmscy policjanci zatrzymali  20- letniego mieszkańca gminy Rejowiec. Mężczyzna miał w samochodzie sadzonki marihuany, które chciał posadzić w pobliskich zaroślach. Zdradził go opuszczony samochód zaparkowany na poboczu drogi.

Do zdarzenia doszło w piątek podczas wieczornego patrolu, niedaleko miejscowości Ludwinów. Policjanci zwrócili uwagę na opuszczony samochód marki Rover zaparkowany na poboczu drogi. – W środku znajdowały się sadzonki roślin konopi indyjskich. Po chwili z pobliskiego lasu wyszło trzech mężczyzn. Początkowo twierdzili, że tylko spacerują i nie wiedzą do kogo należy pojazd – komentuje  asp. Ewa Czyż, rzecznik chełmskich policjantów.

W odzieży jednego z nich, 20- letniego mieszkańca gminy Rejowiec, policjanci znaleźli kluczyki pasujące do tego auta. W rozmowie z funkcjonariuszami powiedział, że przywiózł sadzonki konopi żeby je posadzić w lesie. Policjanci zatrzymali mężczyznę, zabezpieczyli też 23 sadzonki marihuany. Podczas przeszukania w miejscu jego zamieszkania znaleźli kolejne dwie sadzonki i niewielkie ilości marihuany.  Zgodnie z obowiązującymi przepisami uprawa konopi zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 3.