Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Chełm na szklanym ekranie

Kalendarz Anna Wesołowska
Chełm na szklanym ekranie

Powstanie film o walorach turystycznych Chełma. Obejrzą go widzowie w całej Polsce.

W najbliższych dniach będzie realizowany w naszym mieście program podróżniczo-turystyczny. Chodzi o odcinek z cyklu „Zakochaj się w Polsce”, który oglądać można na antenie TVP2. Prowadzącym jest aktor Tomasz Bednarek.

– Od pewnego czasu ustalamy z ekipą filmową szczegóły dotyczące realizacji odcinka o Chełmie. Nie powinno w nim zabraknąć najcenniejszych turystycznie skarbów miasta: podziemi, starego miasta, zespołu pokatedralnego oraz „Dyrekcji” – mówi prezydent Agata Fisz. – Najważniejsze, iż program dotrze do widzów z całej Polski aby ponownie pokazać, że Chełm jest niezwykle pięknym miastem, które warto odwiedzić.

W programie wystąpią historycy, przewodnicy turystyczni i archeolodzy. Opowiedzą o najbardziej interesujących miejscach prezentując ich historię i ciekawostki. Nie powinno zabraknąć oryginalnych nagrań filmowych miasta, w tym z drona, o czym świadczą inne realizowane w ramach tego cyklu produkcje.

Gotowy film trafi do emisji prawdopodobnie w wakacje.
Rok temu ekipa “Zakochaj się w Polsce” gościła w naszym regionie. Efektem ich pobytu jest film “Wielokulturowy nurt Bugu”. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Nasze miasto zaś, jesienią ubiegłego roku, “wystąpiło” w filmie stacji Planete+ w ramach cyklu “Polska z góry”. Szerzej informowaliśmy o tym tutaj.