Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Chełm przeciw Łukaszence

Kalendarz Piotr Janowski
Chełm przeciw Łukaszence

Nie możemy pozostawać bezczynni wobec kolejnej fali przemocy z jaką mamy do czynienia na nie tylko geograficznie bliskiej nam Białorusi – piszą Chełmscy aktywiści w ogłoszonym właśnie apelu. Zachęcają do jego podpisywania.

W porozumieniu z mieszkającymi w Chełmie Białorusinami powstał apel (Apel Bialorus) do najwyższych władz naszego kraju o podjęcie wszelkich działań, które przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa naszych sąsiadów, obywateli Białorusi. Dzisiaj (26 maja 2021) pierwsi sygnatariusze apelu złożyli kwiaty przy banerze solidarności Chełma z Białorusinami. W swoim apelu domagają się:

  1. Zwolnienia więźniów politycznych oraz osób zatrzymanych podczas pokojowych protestów, w tym przedstawicieli Związku Polaków na Białorusi.
  2. Zaprzestania przemocy ze strony milicji, OMON i wojska wobec obywateli.
  3. Zakończenia prześladowania niezależnych dziennikarzy.
  4. Odblokowania niezależnych mediów.
  5. Zaprzestania manipulowania informacją oraz podawania nieprawdziwych informacji przez media państwowe.

Zachęcamy do podpisania tego dokumentu wszystkich, którym leży na sercu demokracja i praworządność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo naszych sąsiadów. Żeby to zrobić wystarczy na adres naszchelm2014@gmail.com przesłać podpisany imieniem i nazwiskiem e-mail o treści POPIERAM.

Apel za kilka dni trafi do premiera, oraz Sejmu i Senatu RP.

whatsapp-image-2021-05-26-at-13_29_09-scaled.800x0.jpeg