Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Chełm. Tu też wszystko gra OK!

Kalendarz Anna Wesołowska
Chełm. Tu też wszystko gra OK!

Niedziela upłynie nam pod hasłem 32. finału Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy. Cel tegorocznej zbiórki to Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych! Zobacz, co będzie się działo w Chełmie.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe, aukcje, mecze, koncerty i wydarzenia, które rozpoczynają się już na początku grudnia. Tak było też i w Chełmie (o szczegółach przeczytasz na stronie WOŚPChełm). Koordynatorem działań w mieście - jak już od wielu lat - jest Automobilklub Chełmski.

Kwintesencją wośpowych akcji jest koncert główny. Zapraszamy więc w niedzielę (28 stycznia) na chełmski deptak, początek o godz. 14:00.
Zagrają i zaśpiewają:
14:05 Swojska Kapela,
14:40 Civis Universi,
15:20 Kwadrans,
16:05 Marian Skiba i Demex,
16:45 KT Green,
17:40 Trap,
18:35 Myly Ludzie,
19:10 "światełko do nieba” - fire show Teatru Hesperydy.

W przerwach pomiędzy występami zespołów odbędą się licytacje wielu atrakcyjnych fantów. Będą stoiska informacyjne oraz wielki pokaz służb mundurowych. Będzie stoisko DKMS, w którym będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Będzie symulator lotu i kącik medyczny od PANS w Chełmie.

W strefie gastro będą czekały ciasta, bigos, „więzienna grochówka na wolności”, naleśniki z czekoladą, wata cukrowa, ciepłe napoje oraz kiełbaski, które będzie można samodzielnie upiec na przenośnym ognisku. Około godz. 15:00 rozstrzygnięty zostanie konkurs na najfajniej przebranego wolontariusza. W okolicznościowo udekorowanym magicznym autobusie będzie strefa dla dzieci. Będzie można zrobić sobie zdjęcie w specjalnym wośpowym hełmie w Chełmie oraz wziąć udział w loteryjce fantowej.

Wszystko za dowolny datek do puszki.

UWAGA - jeśli warunki pogodowe będą ekstremalnie niekorzystne, to impreza zostanie przeniesiona do Chełmskiego Domu Kultury.