Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Chełmianie pamiętają o rocznicy

Kalendarz Anna Wesołowska
Chełmianie pamiętają o rocznicy

Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego będą czcili także chełmianie. Sprawdź szczegóły.

Obchody związane z 78. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczną się w Chełmie 1 sierpnia, o godz. 16.15. Przy Mauzoleum na Górze Chełmskiej uczestnicy złożą kwiaty. Następnie na godz. 17 zaplanowane jest spotkanie przy rondzie im. Jana Pawła II. Z kolei o godz. 18 odbędzie się msza święta w intencji Ojczyzny w Bazylice NNMP.

Uroczystości zakończy koncert pieśni i piosenek patriotycznych na skarpie przy Chełmskim Domu Kultury. Początek o godz. 19.

– Tym razem spotkamy się na skarpie przy budynku CHDK, by wspólnie śpiewać powstańcze piosenki! – informują organizatorzy. – Przygotowaliśmy dla Państwa śpiewniki, tak aby każdy mógł pełną piersią wesprzeć wokalistów występujących na scenie.

W repertuarze koncertu znalazły się tradycyjne piosenki powstańcze, jak i te współczesne poświęcone powstaniu. Na scenie wystąpią doświadczeni muzycy, jak i młodzi artyści związani z ChDK. Koncert w razie niepogody przeniesiony zostanie do sali widowiskowej. Wstęp wolny!

W budynku Chełmskiego Domu Kultury będzie też do obejrzenia okolicznościowa wystawa „Chełm–Warszawa 1944. Chełmscy uczestnicy Powstania Warszawskiego”. Przygotowało ją Muzeum Ziemi Chełmskiej. Ekspozycja prezentuje sylwetki i biogramy chełmian biorących udział w walkach Powstania Warszawskiego. Uzupełnieniem są plansze poświęcone historii wybuchu powstania, przebiegu walk oraz chełmskie tablice poświęcone uczestnikom walk.