Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Chełmianin ze Złotym Biletem

Kalendarz Anna Wesołowska
Chełmianin ze Złotym Biletem

Złoty Bilet – nagrodę Stowarzyszenia Kina Polskie otrzymał chełmianin Wojciech Zakrzewski.

Honorowy tytuł „Za wybitne zasługi w rozpowszechnianiu filmów” przyznało Wojtkowi Zakrzewskiemu środowisko kiniarzy, producentów i dystrybutorów filmowych na XXXXVI Forum Wokół Kina we Wrocławiu.

Przypomnijmy, Wojtek Zakrzewski to dziennikarz i animator kultury, juror 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który był już trzykrotnie nominowany do chełmskiej Nagrody im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego w kategorii animator kultury i do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.

Współautor i wydawca albumu „Portrety Miasta” a także prelegent i wiceprezes Dyskusyjnego Klubu Filmowego Rewers w Chełmie, założyciel grupy filmowej „Się kręci” która zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Nakręcona Historia” Narodowego Instytutu Dziedzictwa za film „Podziemia Ducha Bielucha”, prezes Stowarzyszenia Integracji Transgranicznej Łączy Nas Bug, które organizuje w Chełmie Przegląd Kina Ukraińskiego oraz we współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Łucku realizuje projekt „Kino bez granic”. W latach 2011-2015 redaktor naczelny kwartalnika “Kultura Chełmska”, współtwórca Festiwalu Niezła Sztuka, autor przewodnika „Chełmskie kina”, który ukazał się w 2018 r.

Gratulujemy!

z_c5_82oty-bilet.jpg