Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Chełmscy Skauci będą pielgrzymować

Kalendarz Piotr
Chełmscy Skauci będą pielgrzymować

Środowisko chełmskie Skautów Europy już w najbliższą niedzielę wyruszy w coroczną pielgrzymkę – Dzień Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego.  Cel? Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Na pielgrzymkę możesz się wybrać także i ty!

plakat-fse-212x300.jpg

Do Wąwolnicy przybędą wilczki, harcerki, harcerze oraz wędrownicy z całej Lubelszczyzny. Tegoroczne Święto FSE odbędzie się pod hasłem “Miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie” [Ga 5,13b].

Oficjalne uroczystością wystartują  uroczystym apelem na Placu Maryjnym, w niedzielę o godz. 11:00. Po apelu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz Mszę Świętą. Po części oficjalnej – wspólne grillowanie oraz konferencja pt. “Skauting oczami rodzica i psychologa”.

Tradycyjnie, co roku w okolicach święta Niepokalanego Poczęcia NMP, harcerze i harcerki w całej Europie, pielgrzymują do maryjnych sanktuariów, aby tam odnowić ofiarowanie ruchu pod szczególną opiekę Matki Bożej. Jeżeli jesteś chętny aby wziąć udział w pielgrzymce – wyślij wiadomość na adresy podane poniżej.

Zapisy:

Panowie – pawel.czuba@skauci-europy.pl
Panie – agata.czu@gmail.com