Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Chełmscy studenci w kadrze narodowej

Kalendarz Anna Wesołowska
Chełmscy studenci w kadrze narodowej

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zostali powołani do reprezentacji Polski w Szybowcowych Mistrzostwach Świata Juniorów.

Tomasz Hornik, Kinga Tchorz oraz Konrad Partyka to studenci PWSZ w Chełmie, którzy znaleźli się w gronie reprezentantów Polski na Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów. Zawody zostaną rozegrane od 28 lipca do 10 sierpnia w Szeged na Węgrzech.
Chełmscy studenci to nie nowicjusze. Każdy z nich ma już na koncie osiągnięcia sportowe w lotnictwie, w zawodach krajowych i międzynarodowych.  O sukcesach T. Hornika pisaliśmy m.in. tutaj.

***

Chełmska PWSZ należy do polskiej czołówki jeśli chodzi o kształcenie pilotów cywilnych. W tym roku uczelnia dostała na ten cel ponad 9 mln zł. Z kolei pod koniec ubiegłego roku PWSZ kupiła trzy nowe samoloty szkoleniowe. W ten sposób flota powietrzna chełmskiej placówki powiększyła się do 10 maszyn. Również pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o budowie betonowego pasa startowego na uczelnianym lotnisku w Depułtyczach Królewskich – pisaliśmy o tym tutaj. Obecnie w PWSZ w Chełmie kształci się około 150 przyszłych pilotów.