Chełmscy zapaśnicy w znakomitej formie

Kalendarz Anna Wesołowska

To był udany występ chełmskich zapaśników. W Dąbrowie Górniczej rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek, gdzie znakomicie zaprezentowali się zapaśnicy oraz zapaśniczki Miejskiego Klubu Sportowego „Cement - Gryf” Chełm.

Zmagania w Dąbrowie Górniczej rozpoczęli zawodnicy stylu klasycznego. Do Chełma z tytułem międzynarodowego wicemistrza Polski w kat. do 97 kg wrócił Igor Shepetun. Brązowy krążek wywalczył w kat. wag. do 72 kg Hubert Sidoruk, natomiast piąte miejsce w tej kategorii zajął Piotr Lewandowski.

W kolejnym dniu zapaśniczki „Cementu – Gryfa” Chełm wywalczyły aż siedem medali, zapewniając swojemu klubowi pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.
I tak w kategorii wagowej do 50 kg brązowy medal wywalczyła Anna Król. Na drugim stopniu podium ze srebrnym medalem w kategorii do 53 kg stanęła Katarzyna Krawczyk.
Z kolei Anastasiia Lebedieva oraz Monika Dadas wystąpiły w kategorii do 55 kg. Lebedieva wywalczyła brązowy medal, zaś Dadas uplasowała się tuż za podium zajmując piąte miejsce.

Chełm w kategorii do 59 kg reprezentowała Anastasiia Padoshyk, która zawody ukończyła ze srebrnym krążkiem. Bezapelacyjnie najlepsza w kategorii do 62 kg była Olha Padoshyk i zdobyła tytuł Międzynarodowej Mistrzyni Polski.

Alicja Nowosad w kat. wag. do 65 kg nie miała sobie równych i ukończyła zawody na najwyższym stopniu podium.

Występująca w kategorii do 76 kg Daniela Tkachuk z brązowym medalem stanęła na trzecim stopniu podium.

Trenerami zapaśników są: Dariusz Jabłoński oraz Andrzej Głąb, zaś trenerami zapaśniczek Igor Lobas i Dariusz Kucharski.