Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

LOT zatroszczy się o chełmskich pilotów

Kalendarz Anna Wesołowska
LOT zatroszczy się o chełmskich pilotów

Z umowy najbardziej cieszą się studenci. Najzdolniejsi z nich dostaną stypendia i właściwie pewną pracę w PLL LOT. Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie zawarła umowę o partnerstwie ze spółkami wchodzącymi w skład Polskiej Grupy Lotniczej – Polskie Linie Lotnicze LOT, LOT Crew i Polska Akademia Lotnicza.

PANS w Chełmie jest pierwszą uczelnią wyższą, z którą PLL LOT nawiązała tego typu współpracę mającą znacząco wpłynąć na rozwój branży lotniczej w przyszłości.

Podpisanie umowy o współpracy z naszą narodową linią lotniczą o blisko 100-letniej tradycji to dla nas ogromne wyróżnienie, ale również dowód na wysoką jakość kształcenia na naszej uczelni. Partnerstwo umożliwi najzdolniejszym studentom akademii zdobyć kompetencje pozwalające im na rozpoczęcie pracy w branży lotniczej. To dla nas wielka duma, że kolejni absolwenci naszej Alma Mater zasiądą za sterami samolotów spod znaku polskiego żurawia – podkreśla Arkadiusz Tofil, rektor PANS w Chełmie.

Chełmska akademia kształci studentów m.in. na kierunku „Mechanika i budowa maszyn” na specjalności „Inżynieria lotnicza”, w ramach której studenci realizują praktyczny program szkolenia lotniczego, kończącego się uzyskaniem licencji zawodowej pilota samolotowego. W ofercie kształcenia uczelnia ma także inne ścieżki kształcenia lotniczego, np. pilotaż śmigłowcowy, mechanika lotnicza oraz dyspozytor lotniczy. Od 2006 roku mury uczelni opuściło około 500 pilotów samolotowych.

PLL LOT dla przyszłości

Głównym celem podpisanej 11 kwietnia br. współpracy jest realizacja programu stypendialnego dla najlepszych studentów specjalizacji „Pilotaż”. Będą także dodatkowe szkolenia i warsztaty.

Udział w programie stypendialnym najzdolniejszych adeptów lotnictwa, którym udostępnimy infrastrukturę, narzędzia i wiedzę ekspercką, pozwoli im uzyskać kompetencje niezbędne do rozpoczęcia pracy w lotnictwie cywilnym. Wpłynie to nie tylko na jakość ich wyszkolenia, ale pozwoli mieć pewność, że w kokpicie zasiądą najlepsi z najlepszych. Chcemy tym samym zapewnić naszym pasażerom najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu lotu, co stanowi fundament naszej działalności – podkreśla Dorota Dmuchowska, wiceprezes ds. operacyjnych PLL LOT. - Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie jest idealnym partnerem ze względu na swoje doświadczenie, poziom kształcenia i przede wszystkim cenionych ekspertów z branży, którzy tak, jak my, dążą do ciągłego rozwoju i mają realny wpływ na kształtowanie branży lotniczej – dodaje.