Chełmska policjantka na podium

Kalendarz Anna Wesołowska

Pierwsze miejsce zajęła mł. asp. Iwona Panas w III Mistrzostwach Polski Policji w Triathlonie i Mistrzostwach IPA. To kolejne sukcesy chełmskiej policjantki.

Triathlon Mietków odbywał się 8-9 czerwca w miejscowości Borzygniew (gmina Mietków w woj. dolnośląskim). W ramach tego przedsięwzięcia odbyły się III Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/4 IM (iron man`a), gdzie zawodnicy rywalizują zaczynając od pływania na dystansie 950 metrów, następnie 45 kilometrów jazdy rowerem i dalej 10,5 km biegu.

Mistrzostwa organizowane były przez Komendey Wojewódzką Policji we Wrocławiu, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego oraz  Zarząd IPA Region Wrocław i objęte zostały honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. W zawodach wzięło udział blisko 700 zawodników.

Jedną z funkcjonariuszek biorących w nim udział była mł. asp. Iwona Panas z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Policjantka zdobyła mistrzostwo Policji w III Mistrzostwach Polski Policji wśród kobiet, Mistrzostwo IPA wśród kobiet. W klasyfikacji generalnej zajęła 3 miejsce w kat. K30, co jest ogromnym osiągnięciem, jak na osobę amatorsko zajmującą się sportem.
Utrzymanie dobrej formy zawdzięcza regularnym treningom z Chełmską Grupą Triathlonu i współpracą z Chełmskim Parkiem Wodnym.