Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Chełmska uczelnia podpisała kolejną „lotniczą” umowę

Kalendarz Piotr Janowski
Chełmska uczelnia podpisała kolejną „lotniczą” umowę

Studenci PWSZ w Chełmie będą mogli dołączyć do lotniczych załóg Enter Air.  To największa w kraju linia lotnicza zajmująca się czarterami.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie i Enter Air połączyły siły i wspólnie będą promować lotniczą pasję wśród młodzieży. Pod koniec czerwca br. strony podpisały porozumienie o współpracy. Chodzi w nim głównie o promocję lotniczych pasji wśród kandydatów, studentów i absolwentów specjalności „pilotaż” PWSZ w Chełmie. Studenci, którzy ukończyli szkolenie lotnicze i mają uprawnienia do rozpoczęcia szkolenia Type Rating, będą mogli dołączyć do załóg Enter Air i podjąć wymarzoną pracę.

Obie strony zadeklarowały też gotowość prowadzenia wspólnych projektów i działań, wspierających najlepszych studentów. Enter Air planuje m.in. uruchomienie programu stypendialnego dla wyróżniających się żaków. Pierwszy akord współpracy wybrzmi już w tym tygodniu – Enter Air sponsoruje drużynę studentów PWSZ w Chełmie, startujących w Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski. Dla studenta, który zajmie najwyższą lokatę, firma przygotowała nagrodę w postaci wyjazdu do Berlina na sesję symulatorową.

Enter Air jest największą polską czarterową linią lotniczą. Ma nowoczesną flotę blisko dwudziestu samolotów typu Boeing 737. Podpisana umowa, to kolejne tego typu porozumienie, które zawarła chełmska uczelnia. W maju br.  porozumienie o partnerstwie podpisała z liniami lotniczymi Wizz Air.