Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Chełmski bard na skarpie

Kalendarz Anna Wesołowska
Chełmski bard na skarpie

Jarka Buczka przedstawiać chełmianom nie trzeba. Lubiany i podziwiany autor i wykonawca piosenki poetyckiej zagra na Muzycznej Skarpie dzisiaj (18 sierpnia). Będziecie?

Po pierwszym młodzieńczym rajdzie w Gorcach obiecał sobie:

Gitara i góry zostaną ze mną na zawsze. Góry zmuszają do wysiłku, ale potem dają wytchnienie.
Gitara pomaga poznawać ludzi. Ludzie, którzy potrafią słuchać, też je dają.

I tak się dzieje... Jarosław Buczek – chełmianin, geodeta, ale przede wszystkim śpiewający autor, muzyk, miłośnik gór. Najmilej wspomina nie tyle nagrody na konkursach, co po prostu spotkania z publicznością.

Jest laureatem m.in. II Bieszczadzkich Spotkań ze Sztuką „Rozsypaniec”, Przeglądu Poetyckiego „Strojne w biel” w Lublinie, XXVIII Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską w Biłgoraju. Ceni sobie także recital na Festiwalu Doliny Sanu w Mucznem w Bieszczadach, udział w koncercie dla Polaków mieszkających w Łucku na Ukrainie, występy podczas Wieczorów Bieszczadzkich w Chełmie.
Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zorganizował kilkadziesiąt recitali i koncertów wykonawców z kręgu piosenki poetyckiej. Jest pomysłodawcą i organizatorem festiwalu bardów „Ballada o…” oraz „Chełmskiej Nocy z Bluesem”. Wspólnie z żoną organizuje spotkania poetycko-muzyczne „Granie na Majdanie”.

Chełmski Dom Kultury zaprasza na koncert chełmskiego barda w ramach wakacyjnego cyklu Muzyczna Skarpa. Termin: piątek (18 sierpnia), godz. 19:00. Wstęp wolny!

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, impreza zostanie przeniesiona do sali widowiskowej ChDK.

Partnerem wydarzenia Muzyczna Skarpa – cykl letnich koncertów plenerowych jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!"