Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Chełmskie centrum doradcze już działa

Kalendarz Anna Wesołowska
Chełmskie centrum doradcze już działa

Pierwszy telefon od przedsiębiorcy odebrał Prezydent RP Andrzej Duda. Wczoraj w Chełmie oficjalnie rozpoczęło działalność Centrum Doradcze Polskiego Funduszu Rozwoju.

Przed tworzącym się zespołem Centrum Doradztwa w Chełmie stoją niezwykle ważne zadania. Jego rolą będzie prowadzenie kompleksowej polityki informacyjnej na temat działań podejmowanych przez PFR, aby zmieniać, unowocześniać, a obecnie również ratować polskie przedsiębiorstwa i miejsca pracy. Liczymy, że dzięki temu kilkudziesięciu ambitnych ludzi z Chełma i okolic znajdzie atrakcyjne zatrudnienie, które nie tylko usatysfakcjonuje ich finansowo, ale również pozwoli wykonywać pracę dającą nową wiedzę oraz poczucie sensu i wpływu na otaczający świat – mówi Paweł Borys, prezes PFR.

Chełmska filia PFR

rozpoczyna działalność w bardzo ważnym momencie. 29 kwietnia rozpoczęła się bowiem realizacja programu tarczy finansowej dla przedsiębiorców i pracowników. Chodzi o pomoc dla  firm, które ucierpiały w wyniku zamrożenia gospodarki z powodu  pandemii.
Do tej pory w ramach tarczy wsparcie uzyskało prawie 240 tys. firm. Zatrudniają one około 2,3 mln osób.  Łącznie trafiło do nich ponad 44 mld zł. W samym Chełmie i powiecie chełmskim subwencje otrzymało blisko 500 firm, a na ich konta PFR przelał 68 mln zł.

Za tymi liczbami stoją tysiące telefonów i pytań od przedsiębiorców. Do tej pory zajmowało się tym wyłącznie Centrum Doradztwa ulokowane w warszawskiej siedzibie Funduszu. Liczba zapytań dotyczących tarczy utrzymuje się na poziomie prawie 2 tys. telefonów oraz około 400 wiadomości mailowych każdego dnia. Otwarcie jednostki w Chełmie przyśpieszy obsługę przedsiębiorców.

Przy okazji czwartkowej wizyty w Chełmie, Prezydent RP Andrzej Duda, spotkał się z pracownikami chełmskiego oddziału i zarządem PFR. Odebrał też telefon od przedsiębiorcy, który pytał o możliwości skorzystania z tarczy.

Chełmskie Centrum Doradztwa jest ulokowane w budynku Chełmskiej Biblioteki Publicznej. Przeszkoliło już i zatrudnia pierwszych pracowników. Aktualnie trwa rekrutacja na kolejne wakaty. Docelowo w Centrum ma pracować około 50 osób. Pisaliśmy na ten temat m.in. tutaj.

Cieszę się, że nowo zatrudnieni pracownicy będą mieli odpowiednie warunki do pracy. Takie przedsięwzięcia są szansą na zatrzymanie młodych ludzi w naszym mieście. Po Centrum Usług Wspólnych NFZ to kolejne miejsca pracy dzięki działaniom rządu Premiera Mateusza Morawieckiego – mówił Jakub Banaszek, Prezydent Miasta Chełm.

01_andrzej_duda_chelm_pfr__20200604_js__1594-1-scaled.800x0.jpg