Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Chełmskie cukierniczki najlepsze w województwie

Kalendarz Anna Wesołowska
Chełmskie cukierniczki najlepsze w województwie

Justyna Ogonowska – uczennica Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie – to najlepsza cukierniczka w woj. lubelskim. Jej koleżanki dotrzymują jej kroku.

W Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. gen. Franciszka  Kleberga w Lublinie odbył się wojewódzki etap turniejów w zawodzie cukiernik. Tematem przewodnim tegorocznych zmagań uczestników były “Cuda świata”.

Do zadań cukierników należało złożenie i udekorowanie tortu, wykonanie ciastek bankietowych, figurek marcepanowych, napisu okolicznościowego z czekolady oraz prezentacja wykonanych wyrobów. Uczennice ZSGiH w Chełmie zajęły w obu konkursach czołowe miejsca:

– w XXV Ogólnopolskim Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik:
1 miejsce – Justyna Ogonowska
2 miejsce – Klaudia Chadaj
4 miejsce – Aleksandra Żeliszczak

– w XXIII Ogólnopolskim Turnieju Cukierniczym im. Wojciecha Kandulskiego:
1 miejsce – Justyna Ogonowska
2 miejsce – Klaudia Chadaj
3 miejsce – Aleksandra Żeliszczak

Laureaci turniejów zostali uhonorowani pucharami oraz  nagrodami rzeczowymi. Teraz zdolne uczennice z Chełma będą reprezentowały nasze miasto oraz województwo lubelskie w ogólnopolskich turniejach cukierniczych w Poznaniu i we Wrocławiu.

Młodzież do turniejów przygotowywała się pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej ZSGiH w Chełmie – Małgorzaty Miszczak i Renaty Wituch.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał!

cukier-1.jpg