Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Chełmskie Media | Przegląd Tygodnia

Kalendarz Piotr
Chełmskie Media | Przegląd Tygodnia

Ósmy uczynek miłosierdzia względem duszy i ciała? Poranną kawę zaparzyć i przysiąść do lektury – najlepiej przy którymś z chełmskich tygodników. Za nami kolejny tydzień w chełmskich mediach. O czym pisali lokalni dziennikarze? Czas na podsumowanie.

Na konto chełmskiego szpitala wpłynie 57 milionów złotych. Pieniądze zostaną wydane na konsolidację dotychczasowych kredytów zaciągniętych m.in. w parabankach. Hojnym ofiarodawcą okazał się BANK PKO BP – informują dziennikarze Nowego Tygodnia. W chełmskim szpitalu dojdzie też do małej zmiany kadrowej. Obowiązki dyrektora medycznego aktualnie pełni Lech Litwin, kiedy to Arnold Król przebywa na dwutygodniowym urlopie.

Szefowa chełmskiej Prokuratury Rejonowej ma nowe zastępczynie. Zostały nimi: Magdalena Suchoń i Mariola Puławska. Akty mianowania odebrały w poniedziałek (13 lipca). Więcej na chelmski.eu.

Chełmscy mundurowi jak co roku obchodzili Święto Policji. Który funkcjonariusz zasłużył na odznaczenia? Kto awansował? Zobacz na naszym portalu!

– Wkrótce okaże się, kto kłamie, żeby nabić sobie kieszenie i zniechęcić do mnie ludzi – mówi dziennikarzom Super Tygodnia, radny Paweł Białas. Dokładnie chodzi o postępowanie wyjaśniające w sprawie organizacji zawodów w miejskiej hali sportowej. Białas miał podobno złamać przepis zakazujący radnym zarabiać na majątku gminy. Więcej o sprawie w tygodniku.

Chełm zajmuje trzecie miejsce w województwie i 37 w kraju pod względem zamożności – wynika z najnowszego rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego “Wspólnota”. Jesteśmy gorsi od Lublina i Zamościa, a Biała Podlaska depcze nam po piętach! Mogło być lepiej…

Jeżeli wybierasz się na koncert organizowany przez ChDK w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, będziesz musiał zakupić bilet w cenie dwudziestu złotych. Ten pomysł nie podoba się między innymi chełmskiemu Stowarzyszeniu Werwa, które na ręce dyrektor placówki, Małgorzaty Paździor – Król, złożyło oficjalne pismo w tej sprawie. Więcej na portalu.

“Emeryci lokomotywą PSL” – czytamy w Nowym Tygodniu. Czołówka listy Polskiego Stronnictwa Ludowego do Sejmu, bez chełmskich działaczy. Liderami w okręgu 7 zostali emeryci, posłanka Genowefa Tokarska i poseł Franciszek Stefaniuk. Więcej w NT.Ciało wyłowione 31 maja z Jeziora Białego, leżało pod wodą około pół roku – wynika z sekcji zwłok. Niestety nie udało się ustalić kim była kobieta i jak doszło do jej śmierci – czytamy w Super Tygodniu. O sprawie pisaliśmy również na portalu.

– Na terenie naszego miasta nie ma miejsca, w którym legalnie można by było nabyć dopalacze mówi nam Ewa Czyż, rzecznik chełmskich policjantów.  Z całego kraju napływają niepokojące informacje dotyczące zatrucia tego typu środkami. Więcej na chelmski.eu