Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Chełmskie media | Przegląd Tygodnia

Kalendarz Piotr
Chełmskie media | Przegląd Tygodnia

Ósmy uczynek miłosierdzia względem duszy i ciała? Poranną kawę zaparzyć i przysiąść do lektury – najlepiej przy którymś z chełmskich tygodników. Za nami kolejny tydzień w chełmskich mediach. O czym pisali lokalni dziennikarze? Czas na podsumowanie.

Nadal nie wiadomo, co 27 – letni krasnostawianin Daniel M., robił we czwartek rano na dworcu Chełm Miasto – czytamy w Super Tygodniu Chełmskim. Zmasakrowane zwłoki zauważył maszynista pociągu trasy Chełm – Terespol. Czekamy na wyniki sekcji zwłok. Więcej w artykule.


Budynek parku wodnego ma powstać jeszcze w tym roku. Zbigniew Mazurek w rozmowie z dziennikarzami Super Tygodnia, informuje, że bryła budynku powinna być już wyraźnie widoczna w okolicach listopada. Później miasto musi skompletować załogę, w tym także specjalistę od marketingu. – Wszystko po to aby inwestycja była wyczekiwana przez mieszkańców całego województwa – dodaje Mazurek. Więcej w Super Tygodniu. Zatrudniamy w aquaparku, zwalniamy w szkołach. Władze miasta szukając oszczędności, biorą pod uwagę zwolnienia pracowników niepedagogicznych. Wszystko zależy od dyrektorów szkół, którzy są w trakcie nakreślania planów organizacyjnych placówek. Czytaj dalej… 

Są jednak i tacy, którzy nie muszą martwić się o grubość portfeli, czasami wystarczy, że podniosą rękę. Efekt? Wyższa dieta. Rada powiatu uchwaliła sobie 43 procentową podwyżkę. Radny otrzyma 900 zł miesięcznie, wiceprzewodniczący 1100, członkowie zarządu 1500, a przewodniczący rady 2 tys. 250 zł. Samotnym na polu walki okazał się sekretarz gminy Ruda – Huta – Marek Słupczyński, który był przeciwko temu rozwiązaniu. Więcej w ST.

Radni będą mieli więcej funduszy na paliwo, a mieszkańcy standardowo skorzystają z komunikacji miejskiej i to nie tylko za dnia! Pomysł pewnie nie spodoba się lokalnym taksówkarzom, ale wiele wskazuje na to, że już niedługo skorzystamy z nocnej linii nr 51, która funkcjonowałaby w godzinach od 23:00 do 04:00. Dokładny projekt ma być gotowy w najbliższych dniach. O pomyśle pisaliśmy tutaj. Ale to nie wszystkie nowości od CLA! Od tej pory swój bilet możesz zakupić za pomocą telefonu komórkowego. Dokonasz tego na dwa sposoby, kliknij po więcej informacji.


Pół miliona złotych zapłaci lokalny przedsiębiorca za przycinkę drzew na przełomie października i listopada ubiegłego roku. – Nikogo nie pytał o zgodę, drzewa ściął w ramach zabiegów pielęgnacyjnych – czytamy w Nowym Tygodniu.


W całej Polsce odbyły się protesty pielęgniarek i położnych, które nie zgadzają się na aktualne warunki pracy w szpitalach. Swoją dezaprobatę w stosunku do polityki państwa, okazały także chełmskie pielęgniarki. O proteście i sytuacji w służbie zdrowia, rozmawialiśmy z Panią Wiesławą Szaniawską, Przewodniczącą Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Chełmie. Wywiad przeczytasz tutaj.

Więcej:

– Weź udział w V Dyktandzie Chełmskim!

– Czy “grozi” nam minimalna cena alkoholu?