Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Chełmskie Media | Przegląd Tygodnia

Kalendarz Piotr
Chełmskie Media | Przegląd Tygodnia

Ósmy uczynek miłosierdzia względem duszy i ciała? Poranną kawę zaparzyć i przysiąść do lektury – najlepiej przy którymś z chełmskich tygodników. Za nami kolejny tydzień w chełmskich mediach. O czym pisali lokalni dziennikarze? Czas na podsumowanie.

Każdy lubi dysponować większą pulą pieniędzy, każdy lubi o nich decydować. Chełmianie jednak muszą uzbroić się w cierpliwość, bowiem nadal nie wiadomo, kiedy Urząd Miasta podejmie się realizacji działań, które zostały zgłoszone w ramach tzw. budżetu obywatelskiego, a mowa tu o kilkunastu inwestycjach w czterech rejonach miasta. Jakkolwiek w jednej sprawie urzędnicy wykazują opieszałość, tak w innej reagują natychmiastowo. Dokładnie chodzi o złożone protesty do przygotowanego już projektu zmiany planu zagospodarowania w rejonie osiedla Malowane. Więcej w Super Tygodniu Chełmskim.


Kolejna tragedia na drodze krajowej Chełm – Lublin. Czwartek, godz. 11.40, 41-letni kierowca Peugeota zderzył się z nadjeżdżającym tirem. Zginął na miejscu. Czytaj więcej.


Nie często zdarza się, żeby o zatrzymaniu bandyty w Chełmie, informowały duże media ogólnopolskie. Tym razem policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie, wspólnie z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali 45-letniego obywatela Ukrainy, który ma na koncie zabójstwo i przestępstwa narkotykowe. – Andrii K. był zaskoczony, kryjówka została namierzona – czytamy w Super Tygodniu.

Bandyta traci wolność, a pacjenci tracą cierpliwość. Powód? Awaria systemu i niemoc pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Mamy XXI wiek, a tu zawodzi komputer… Powodów do zadowolenia nie mają także mieszkańcy gminy Dorohosuk. Wszystkich odwiedzających Chełmskie Torfowiska Węglanowe – obszar specjalnej ochrony ptaków Natura 2000, czekają butelki, worki, stare opony, pudła i śmierci. O tej sprawie pisaliśmy tutaj.


Lato się zbliża, a tu nadal nie wiadomo, gdzie zostaną zorganizowane pierwsze w tej kadencji dożynki powiatu chełmskiego. Zarówno Wójt Siedliszcza jak i Dorohuska i Rejowca Fabrycznego, po prostu się do tego nie palą. – Z jednej strony ze względu na koszty, z drugiej na termin – czytamy w Nowym Tygodniu.


Chełm odwiedził kolejny kandydat na Urząd Prezydenta RP – Pani Magdalena Ogórek z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Zobacz naszą relacje wideo ze spotkania! Kandydatka spędziła w Chełmie ponad godzinę  i mamy wrażenie, że jego większość poświęciła na pozowanie do zdjęć (w głównej mierze selfie). “Ogórek robi wrażenie” – czytamy w Nowym Tygodniu. Redakcja się temu nie dziwi…


Więcej:

– Więcej pieniędzy dla niepełnosprawnych.

Powróci stok, będzie amfiteatr?