Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Chełmskie media | Przegląd tygodnia

Kalendarz Piotr
Chełmskie media | Przegląd tygodnia

Ósmy uczynek miłosierdzia względem duszy i ciała? Poranną kawę zaparzyć i przysiąść do lektury – najlepiej przy którymś z chełmskich tygodników. Za nami kolejny tydzień w chełmskich mediach. O czym pisali lokalni dziennikarze? Czas na podsumowanie.

Za nami święta, lokalni restauratorzy, właściciele nielicznych klubów i sklepów monopolowych, mieli okazję dorobić się więcej niż zwykle. Choć oczywiście nie wszyscy mieli to szczęście. Zabrakło go z pewnością właścicielom firmy Big Play (regionalni właściciele automatów do gier), którzy w cztery minuty stracili utarg pięciu firm. Włamywacze dokładnie wiedzieli, gdzie jest ulokowany sejf, a nawet nie mieli problemów z jego otwarciem. Zawodowcy…

Popis zaprezentowali także pseudokibice Chełmianki i Podlasia Białej Podlaski. Ci jednak osiągnęli jeszcze lepszy wynik, bowiem potrzebowali nie cztery, a tylko jedną minutę na rozkręcenie zadymy. Za udział w bójce o charakterze chuligańskim grozi im do 3 lat pozbawienia wolności – informują dziennikarze Super Tygodnia Chełmskiego.

Na ulicy Majdan można się już budować – tak wynika z nowego planu zagospodarowania, który uchwaliła Rada Miasta Chełm. Podobnie jak  przy ulicy Chemicznej, bowiem także i tu chełmscy radni wyrazili zgodę na budowę. Według wstępnych planów, powstać ma tu sklep budowlany o powierzchni powyżej 2 tys. mkw.  Nie wiadomo jednak, co o nowym najemcy zabytkowego kiosku przy pl. Łuczkowskiego, powiedziałby dawny właściciel – żydowski kupiec Majer Dobkowski. Oficjalnie przetarg wygrała firma imająca się doradztwa finansowego…. Więcej w Super Tygodniu Chełmskim.


Jak informują dziennikarze Nowego Tygodnia – Mirosław Czech rozgląda się za pracą. Wszystko wskazuje na to, że posadę obejmie w spółce Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie. Radny PiS ma czuwać nad przebiegiem budowy aquaparku. Na ciepłe posady nie mogą liczyć jednak młodzi w Chełmie i powiecie chełmskim. W Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych jest około dziesięciu tysięcy bezrobotnych, z czego co trzeci nie ukończył 30 lat. Urząd na ich aktywizację, chce przeznaczyć około 5 milionów złotych. Więcej o problemach na rynku pracy przeczytasz w Nowym Tygodniu.


O tym, że bezrobocie i rozwój gospodarczy to bolączka i efekt rządów ówczesnej władzy, przekonywał nas w Chełmie, kandydat na Prezydenta RP – Andrzej Duda (PiS). Wideo ze spotkania z mieszkańcami obejrzysz tutaj.

Porozumienie o współpracy podpisał chełmski szpital ze szpitalem wojewódzkim w Zamościu. Obie lecznice będą wzajemnie szkolić i wymieniać własne kadry – informują dziennikarze Nowego Tygodnia.


Ważna informacja dla wszystkich, którzy zainteresowani są składaniem wniosków na realizację pomysłów zgłoszonych w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. Władze miasta zapraszają do hali sportowej (ul. Graniczna) już 16 kwietnia o godz. 17.30.