Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Chełmskie Media | Przegląd Tygodnia

Kalendarz Piotr
Chełmskie Media | Przegląd Tygodnia

Ósmy uczynek miłosierdzia względem duszy i ciała? Poranną kawę zaparzyć i przysiąść do lektury – najlepiej przy którymś z chełmskich tygodników. Za nami kolejny tydzień w chełmskich mediach. O czym pisali lokalni dziennikarze? Czas na podsumowanie.

Redaktor Marcin Kiwiński, samorządowiec Mariusz Wieliczko oraz chełmski artysta Mariusz Matera – to właśnie między innimi oni włączyli się w przygotowanie referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych. O chełmskich zwolennikach Pawła Kukiza przeczytasz w Super Tygodniu Chełmskim.

A na lewicy zmiana? Marek Poznański, obecnie niezrzeszony poseł, który dostał się do sejmu z partii Janusza Palikota, może wystartować z listy Platformy Obywatelskiej – informują dziennikarze ST. Jak na razie Raniewicz nic o tym nie wie…

Przewodniczący Mirosław Złomaniec do odstawki. Szykuje się wymiana członów w radzie nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Chełmie. Powodem ma być słaba kondycja MPRD. Więcej w Nowym Tygodniu Chełmskim.


Już jutro rozpoczną się konsultacje środowiskowe w sprawie przebiegu drogi ekspresowej z Piask do Dorohuska. I choć dokładnie nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się startu budowy, to sama decyzja środowiskowa, może oznaczać zielone światło dla inwestycji. Więcej na chelmski.eu

“Co dalej ze starym młynem?” – pytają dziennikarze Nowego Tygodnia. Budynek jest już opuszczony od dawna i nie zanosi się na to, że będzie miał nowego właściciela. Więcej w NT.

Przypominamy, że do końca czerwca możemy składać propozycje zadań inwestycyjnych w ramach chełmskiego budżetu obywatelskiego. Dotychczas wpłynęło ich zaledwie 48 – czytamy w Super Tygodniu. Do rozdania dwa miliony złotych! W ST przeczytasz również o tym, jak długa jest lista lokatorskich życzeń. Aż 263 osoby wzięły udział w walnym zgromadzeniu Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Polecamy!


Nadal nie zidentyfikowano ciała wyłowionego z Jeziora Białego. Jest to na tyle trudne, ponieważ zachowana dolna część ciała jest w stanie zaawansowanego rozkładu. Więcej o sprawie w naszym artykule.


Kamil Kociubiński, ratownik medyczny, który na co dzień pracuje w chełmskim pogotowiu, uczestniczył w specjalnym szkoleniu organizowanym przez wrocławską fundację Posejdon. Chełmski ratownik wylądował w Izraelu! Więcej w NT.

Chełmianka Chełm wygrała z Motorem Lublin 1:0 w finale Pucharu Polski Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Czytaj więcej.

I pamiętajmy, że już od 27 czerwca ruszy szynobus na trasie Chełm – Włodawa!