Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Chełmskie Media | Przegląd Tygodnia

Kalendarz Piotr
Chełmskie Media | Przegląd Tygodnia

Ósmy uczynek miłosierdzia względem duszy i ciała? Poranną kawę zaparzyć i przysiąść do lektury – najlepiej przy którymś z chełmskich tygodników. Za nami kolejny tydzień w chełmskich mediach. O czym pisali lokalni dziennikarze? Czas na podsumowanie.

Kolejny tydzień w mediach rozpoczynamy od kolejnych cięć. Otóż Prezydent Agata Fisz zmniejsza dodatki motywacyjne dla jedenastu dyrektorów chełmskich placówek. To wynik nieprawidłowości, jakie w szkołach i przedszkolach wykrył Urząd Kontroli Skarbowej. Więcej informacji w NT.

Całe szczęście, że nieprawidłowości nie ma w trakcie realizacji inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego. Jak przebiegają prace? Odpal nasze wideo!

Miasto przestaje dotować dzieci niepełnosprawne w przedszkolach – czytamy w Nowym Tygodniu. Zdaniem Regionalnej Izby Obrachunkowej, subwencja jaką otrzymują placówki z kasy państwa jest w zupełności wystarczająca. Z decyzją nie zgadzasię spółka “EWA”, która prowadzi Niepubliczne Przedszkole Integracyjne “W kasztanowym parku”. Więcej w NT.

Chełm jest przyjazny inwestorom – tak zadecydowało Stowarzyszenie “Lubelski Klub Biznesu”. Miasto zostało wyróżnione w ramach IV edycji programu promocji gmin “Business Excellence”. Gratulujemy!

Drużyna w składzie: Paweł Gonet, Krzysztof Dziewulski i Krzysztof Snopko zajęła pierwsze miejsce w IX Międzynarodowych Akademickich Mistrzostwach Polski na celność lądowania. Reprezentanci PWSZ w Chełmie okazali się lepsi od m.in. z reprezentacji Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.

Zwycięzcą II Chełmskiego Półmaratonu z Duchem Bieluchem został Piotr Zięba z Lublina (Perfect Runner Team), który na wymagającej trasie i przy ciężkich warunkach atmosferycznych uzyskal czas 1:17:19 ! Bieg ukończyło 287 osób.

Ruszyliśmy z nowym cyklem artykułów “Co na to radny?”. Jako pierwsza komentarza udzieliła nam Małgorzata Sokół z Platformy Obywatelskiej. Co sądzi o internetowych trollach i przewidywanym samobójstwem PO? Czytaj tutaj!

Kontrowersji i problemów wokół organizacji Dni Chełma nadal nie brakuje. O formie, zaproszonych gościach i programie imprezy rozmawialiśmy z Elżbietą Bajkiewicz – Kaliszczuk. Wywiad na chelmski.eu.


Ciało unosiło się na wodzie. Kiedy je wyłowiono okazało się, że brakuje górnej części tułowia – informują dziennikarze Super Tygodnia Chełmskiego. W ubiegłym tygodniu ST informował o znalezieniu zwłok w Jeziorze Białym, dziś już wiadomo o wiele więcej o makabrycznym odkryciu. Więcej w tygodniku.

Skandalem zakończyło się piłkarskie starcie między Granicą Dorohusk a Startem Krasnystaw. Trener drużyny z Krasnegostawu uderzył piłkarza z Dorohuska, a stadion opuścił w kajdankach w policyjnej eskorcie. O awanturze przeczytasz w Nowym Tygodniu.

O tym mówiły media w całej w Polsce. Podczas awantury rodziców ucierpiało 18 – miesięczne dziecko. Więcej na chelmski.eu

Więcej:

– Boże Ciało w Chełmie | wideo

– Dni Chełma z MDK | program