Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Chełmskie Media | Przegląd Tygodnia

Kalendarz Piotr
Chełmskie Media | Przegląd Tygodnia

Ósmy uczynek miłosierdzia względem duszy i ciała? Poranną kawę zaparzyć i przysiąść do lektury – najlepiej przy którymś z chełmskich tygodników. Za nami kolejny tydzień w chełmskich mediach. O czym pisali lokalni dziennikarze? Czas na podsumowanie.

Myślę, że większość chełmskich radnych nie może narzekać na stan swoich portfeli. Kto wziął kredyt hipoteczny na zakup mieszkania w Lublinie? U kogo na koncie wylądowało 570 tysięcy oszczędności? Kto może pochwalić się najdroższym autem? Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskasz przeglądając ten artykuł.

Coraz więcej mówi się o nowych galeriach handlowych w Chełmie. Tym razem takowa mogłaby powstać przy ul. Partyzantów w Chełmie. O inwestycji pisaliśmy tutaj. 

Australijska spółka CD CO odwołuje się od negatywnej decyzji ministerstwa środowiska, która może zniweczyć plany budowy kopalni. Firma ma wielkie wsparcie mieszkańców regionu, którzy czekają na potężną inwestycję i tysiące miejsce pracy – czytamy w Nowym Tygodniu Chełmskim. Czy powstanie kopalnia im. Jana Karskiego? Więcej przeczytasz w tygodniku.

Miało być pięciu kandydatów, ostatecznie o posadę dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego powalczą dwie kandydatki. Będzie nią polonistka Iwona Grabczuk i najprawdopodobniej nauczycielka geografii Marta Klasura. Więcej o konkursie na stanowisko w NT i na portalu.

Mieszkańcy Chełma nadal mogą zdecydować, na co przeznaczyć 2 miliony złotych w ramach budżetu obywatelskiego – informują dziennikarze Nowego Tygodnia. Niestety na razie zainteresowanie jest znikome… Propozycje należy zgłaszać do końca czerwca. Nie zwlekajmy!

W chełmskiej bazylice odkryto sarkofag w kształcie trumny, a w nim szczątki mężczyzny o masywnej budowie ciała – czytamy w Super Tygodniu Chełmskim. Mówi się, że mógł być to jeden z synów księcia. Więcej w ST.

Urząd Miasta otrzymał pismo z potwierdzeniem przyznania dofinansowania z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa na remont odcinka ulicy Rejowieckiej. Ruszamy w wakacje! Więcej informacji na chelmski.eu.

Postępy w budowie chełmskiego aquaparku? Jako pierwsi mieliśmy możliwość wejścia z kamerą na teren budowy chełmskiego aquaparku. Kilku słów na temat przebiegających prac udzielił nam Pan Mirosław Czech – dyrektor ds. technicznych. Nagranie obejrzysz tutaj. 

Splądrowano kilka mieszkań na osiedlu Dyrekcja Dolna w Chełmie. Policja nie ujawnia szczegołów, ale apeluje o czujność mieszkańców – czytamy w Nowym Tygodniu. Czas na solidniejsze zamki w drzwiach…

Więcej:

– Ruch JOW Kukiza w Chełmie?

– Przemysław Białasz #twarząChełma – wywiad.