Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Chełmskie Media | Przegląd Tygodnia

Kalendarz Piotr
Chełmskie Media | Przegląd Tygodnia

Ósmy uczynek miłosierdzia względem duszy i ciała? Poranną kawę zaparzyć i przysiąść do lektury – najlepiej przy którymś z chełmskich tygodników. Za nami kolejny tydzień w chełmskich mediach. O czym pisali lokalni dziennikarze? Czas na podsumowanie.

Wybrano nowy zarząd Związku Komunalnego Gmin Ziemi Chełmskiej. Tym razem bez przedstawicieli miasta i gminy Chełm, którzy wystąpiły ze Związku. Zaproponowano także zmianę nazwy związku na Związek Komunalny Gmin Regionu Lubelskiego. Więcej w NT.

Drzewa wycięte. Kiedy kolejna galeria? – pytają dziennikarze ST. Rzeszowska spółka ICL Invest wycięła ponad setkę drzew różnego gatunku na swoim terenie. Kiedy na terenie dawnej lokomotywowni powstanie centrum handlowe? Tego jeszcze nie wiemy. O sprawie pisaliśmy tutaj.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zaszalało w przyznawaniu dotacji dla PWSZ w Chełmie. Na konto uczelni powędruje 6,2 mln zł i jest to najwyższa kwota jaką do tej pory otrzymała. Będzie na paliwo, sprzęt lotniczy i utrzymanie hangarów. A w  chełmskim magistracie szykują się kolejne duże wydatki. 250 tysięcy złotych pochłoną nagrody dla chełmskich urzędników z okazji 35 – lecia pracy zawodowej. Czytaj więcej!

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zawitali do krasnostawskiej fermentowni tytoniu. Efekt? Zatrzymanie prezesa i członka zarządu, przeszukanie siedziby firmy i zabezpieczenie obszernej dokumentacji finansowej. Więcej o sprawie przeczytasz w Super Tygodniu Chełmskim. CBŚ nie musi się obawiać Lucjan Jarocki,radny gminy Chełm, który nie narusza  ustawy antykorupcyjnej- informuje Nowy Tydzień Chełmski. W takim razie nic nie wskazuje, żeby nadal pełnił funkcję prezesa Klubu Sportowego Gminy Chełm “Kłos”, który utrzymuje się z dotacji samorządu. Więcej w NT.


Stowarzyszenie Kresy – Pamięć i Tożsamość to laureat konkursu prezydenta miasta dla organizacji pozarządowej. Nagrodę z rąk Agaty Fisz odbiorą podczas Dni Chełma – czytamy w Super Tygodniu.

Nie dwa dni, ale trzy miesiące potrwają w tym roku obchody Dni Chełma. Startujemy już szóstego czerwca! Program przygotowany przez Chełmski Dom Kultury zobaczysz tutaj. 

Już wkrótce XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom i pierwsza ogólnopolska Noc Bibliotek! Tydzień Czytania odbywa się w tym roku pod hasłem „Cała Polska czyta w bibliotekach”.  Program na naszym portalu. 

Więcej:

– Nasza interwencja – na rondzie już bezpiecznie!

– Wojciech Cejrowski w Chełmie.