Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Chełmskie Media | Przegląd Tygodnia

Kalendarz Piotr
Chełmskie Media | Przegląd Tygodnia

Ósmy uczynek miłosierdzia względem duszy i ciała? Poranną kawę zaparzyć i przysiąść do lektury – najlepiej przy którymś z chełmskich tygodników. Za nami kolejny tydzień w chełmskich mediach. O czym pisali lokalni dziennikarze? Czas na podsumowanie.

Chełmskie Linie Autobusowe wprowadzają nocną linię numer 51. Pierwszy kurs zaplanowano na 1 czerwca, ale już teraz pojawiaią się pytania, kto właściwie będzie nią podróżował. Prezydent Agata Fisz zapewnia, że wszystko zależy od mieszkańców. Tymczasem powoli oczekujmy protestów chełmskich taksówkarzy… O linii 51 pisaliśmy tutaj.

Koniec z gigantycznymi dietami dla członków rad nadzorczych Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych i Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Chełmie – piszą dziennikarze Super Tygodnia Chełmskiego. O cięciach Agaty Fisz przeczytasz w ST.

Miliony dla chełmskiego szpitala! Dwie umowy gwarantujące chełmskiemu szpitalowi ponad 3,3 mln zł podpisał 11 maja Zarząd Województwa Lubelskiego. Pieniądze są przeznaczone między innymi na zakup sprzętu niezbędnego do wczesnego wykrywania nowotworów. Więcej przeczytasz tutaj.

Podczas budowy chełmskiego aquaparku natrafiano na fundamenty cerkwi. Jak na razie nic nie wskazuje na to, że prace zostaną zatrzymane. Same fundamenty zostaną rozebrane pod nadzorem konserwatora – czytamy w Nowym Tygodniu.

Trzy 14 – latki z Niepublicznego Osrodka Wychowawczego w Rejowcu uciekły, by sobie zaszaleć. Jedna z dziewcząt została znaleziona półnaga na szkolnym boisku. Czy pracownicy NMWOW-u nie radzą sobie z trudną młodzieżą? Więcej o sprawie w Super Tygodniu Chełmskim.


Zwycięzcą V Dyktanda Chełmskiego organizowanego przez PWSZ w Chełmie okazała się Pani Natalia Stęchły, lublinianka i farmaceutka z wykształcenia. Chcesz zmierzyć się z tekstem? Kliknij tutaj!

Cukiernik Wojciech Hetman został odznaczony Orderem Św. Stanisława Biskupa Męczennika. Dotychczas jest jedynym chełmianinem, którego wyróżniła kapituła Bractwa św. Stanisława – czytamy w Super Tygodniu Chełmskim. Odznaczenie jest nadawane w nagrodę za służbę na rzecz społeceństwa i praw człowieka na wszystkich polach aktywnosci. Panu Wojciechowi gratulujemy!

Zobacz nasze #twarze Chełma

Piotr Sławiński | Bartosz Brykalski