Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Chełmskie media | Przegląd Tygodnia

Kalendarz Piotr
Chełmskie media | Przegląd Tygodnia

Ósmy uczynek miłosierdzia względem duszy i ciała? Poranną kawę zaparzyć i przysiąść do lektury – najlepiej przy którymś z chełmskich tygodników. Za nami kolejny tydzień w chełmskich mediach. O czym pisali lokalni dziennikarze? Czas na podsumowanie.

Jeżeli Józef Górny – “ojciec chrzestny” chełmskiej, taniej sieci internetowej korzysta z usług firmy “Azart”, to jest jedną z 14 osób, które zdecydowały się na podpisanie umowy na świadczenie usług. Abonament w cenie 32,40 zł za maksymalną prędkość 1 Mb jakoś chełmian nie skusił… Więcej o sprawie w Nowym Tygodniu.

A gdyby tak internet odłączyć poecie i regionaliście Krzysztofowi Kołtunowi, to może nie miałby większych problemów z “sianiem nienawiści”. Co pan Kołtun sądzi o Dudzie, Komorowskim, Tusku i Platformie Obywatelskiej? O tym przeczytasz na chelmski.eu


Przed nami Niedźwienalia 2015! Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zapraszają do wspólnej zabawy już 14 maja od godz. 16:00. Kto wystąpi? Więcej tutaj. Uwaga! Do Chełma nie przyjedzie zespół Big – Cyc!

O tym jak bardzo zapracowani są dyrektorzy chełmskich szkół informują dziennikarze Nowego Tygodnia. Dyrektorzy nie zgodzili się na zwiększenie im i ich zastępcom pensum o dwie 45 – minutowe jednostki lekcyjne. Tłumaczenie? Zbyt dużo obowiązków szkolnych – czytamy w NT.

Przypominamy, że przed wakacjami zostaną wybrani nowi dyrektorzy czterech miejskich placówek oświatowych. Dyrektor zmieni się w II LO w Chełmie, Sp nr 2, Przedszkolu Miejskim nr 2 oraz Centrum Kształcenia Praktycznego. Konkursy będą ogłoszone jeszcze w maju.

A jeżeli nadal jesteśmy w temacie przyszłości chełmskich placówek oświatowych… Wydawać by się mogło, że kierowanie przedszkolem do łatwych zadań nie należy. Tym bardziej w przypadku kiedy dyrektor nie wie, jakim budżetem rocznym dysponuje jej placówka. Na dywaniku u Augustyna Okońskiego wylądowała szefowa jednej z placówek, która swoim zachowaniem zmobilizowała Okońskiego do zorganizowania pewnego testu… I nie pomogło wzruszanie ramionami! Więcej przeczytasz w Nowym Tygodniu.


W związku ze śmiercią Dawida Dziedzica, szalikowca, który został śmiertelnie postrzelony na stadionie Concordii Knurów, lokalni sympatycy i kibice Chełmianki postanowili zebrać się pod Komendą Miejską Policji w Chełmie, żeby uczcić jego pamięć i zapalić znicze. Te jednak szybko zniknęły. Dlaczego? O tym przeczytasz na naszym portalu. 


Na zbyt wiele godzin pracy i niskie pensje narzekają pielęgniarki i położne w całej Polsce. W czarnych koszulkach z przypiętymi plakietkami będą protestować przez cały dzisiejszy dzień. – Nie będzie odejścia od łóżek – czytamy w Super Tygodniu Chełmskim.


Już po raz dwunasty chełmianie będą mieli możliwość spotkania się ze znanymi osobistościami ze świata kultury, filmu i dziennikarstwa. Maja Komorowska, Krzysztof Zanussi, Jerzy Zelnik, Jan Englert, Wojciech Cejrowski, Krzysztof Ziemiec i Tomasz Szwed odwiedzą Chełm w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej.  Pełen programtutaj. 

Więcej:

– Kto chce zaszkodzić radnemu Białasowi?

– Groził, że wysadzi Hotel Kamena…