Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Chełmskie Media | Przegląd Tygodnia

Kalendarz Piotr
Chełmskie Media | Przegląd Tygodnia

Ósmy uczynek miłosierdzia względem duszy i ciała? Poranną kawę zaparzyć i przysiąść do lektury – najlepiej przy którymś z chełmskich tygodników. Za nami kolejny tydzień w chełmskich mediach. O czym pisali lokalni dziennikarze? Czas na podsumowanie.

Jeszcze niedawno informowaliśmy, że chełmski samorząd chce obniżyć poziom finansowania chełmskich placówek oświatowych poprzez zwolnienia pracowników niepedagogicznych. Jak informują przedstawiciele miasta, cięcia szykują się także w administracji i obsłudze. Ten sam los ma spotkać doradców zawodowych w szkołach ponadgimnazjalnych. Więcej o sprawie przeczytasz w Super Tygodniu.


“Czech przypilnuje Szwedów” – czytamy w Nowym Tygodniu. Zbigniew Mazurek potwierdza, że pracę w spółce Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie rozpocznie Mirosław Czech. Funkcja? Dyrektor do spraw inwestycyjnych. Ma być to pierwszy krok do zmiany koalicjanta przez Agatę Fisz.  PSL zostanie na bruku? Po więcej informacji odsyłamy do NT.

Czech dostaje propozycję pracy, a w tydzień po zmianie regulaminu organizacyjnego chełmskiego starostwa, pracę straciło już osiem osób – informują dziennikarze Nowego Tygodnia. Jak zapowiada starosta Piotr Deniszczuk, posady stracili urzędnicy z emerytalnymi uprawnieniami, na ich miejsce powrócą młodzi ludzie.

…a młodzi z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie być może już niedługo zamieszkają w jednym z akademików. Chełmscy radni przegłosowali zmianę planu zagospodarowania przestrzennego terenu przy ulicy Nowy Świat. Tam właśnie ma stanąć dom studencki. O tej sprawie informowaliśmy tutaj. 


Automobilklub Chełmski otrzymał pismo ze starostwa z wypowiedzeniem umowy użyczenia terenów po dawnych zakładach drzewnych w Zawadówce – czytamy w Super Tygodniu Chełmskim. Czy to koniec toru w Zawadówce? Więcej w ST i na naszym portalu.

Nie było zimny, to nie będzie stoku. Spółka “Rzetelni”, której zadaniem było rozbudowanie stoku narciarskiego w Kumowej Dolinie, rozwiązała z miastem umowę dzierżawy. A miało nas czekać białe szaleństwo…

Chełmski radny Paweł Białas w tarapatach? Na zawodach MMA w Miejskiej Hali Sportowej sprzedawał bilety, dostał pieniądze od sponsorów i dotację z urzędu miasta  Zgodnie z prawem radny nie może korzystać z majątku gminy – – czytamy w NT. Białas dementuje, że żadnych pieniędzy nie dostał, a wręcz dołożył do imprezy. Więcej przeczytasz w Nowym Tygodniu.

Więcej:

– Obchody Święta Konstytucji 3 maja w Chełmie

– Powstał Chełmski Obszar Funkcjonalny